PL: jön fel a Leicester, szép gólokkal kipipálta az Evertont

2022.11.05. 20:29
Youri Tielemans így lőtte a Leicester City vezető gólját (Fotó: Getty Images)
Fontos három pontot szerzett a Leicester City az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League): Brendan Rodgers csapata 2–0-ra győzött idegenben az Everton ellen a 15. forduló szombat esti mérkőzésén.

A veszélyzónából menekülő Leicester City biztató első félidőt produkált, és a 45. percben Youri Tielemans gyönyörű távoli lövésével meg is szerezte a vezetést. VIDEÓ ITT!

A második játékrész elején kis híján megszületett a második vendéggól is, James Maddison éles szögből leadott lövése a kapufáról vágódott oldalra.

Erőlködött az Everton, de játéka nem tűnt átütőnek, és nem javított a helyzeten, hogy Dominic Calvert-Lewin megsérült, a 61. percben le kellett cserélni – nem a mai nap témája, de kidőlése az angol vb-keretet is érintheti.

A 70. percben jött az újabb szereposztás-frissítés, mindkét csapat kettőt cserélt, a vendégeknél akkor állt be Jamie Vardy, a kékeknél Anthony Gordon. A gólszerzés reményében küldték fel őket mestereik, és Vardy örülhetett is, bár nem saját gólnak – egy villámgyors ellencsapás végén Harvey Barnes bombázott a hazai kapuba a 86. percben, eldöntve a meccset. VIDEÓ ITT!

Brendan Rodgers csapata a legutóbbi öt fordulóban 10 pontot zsebelt be, és jobb gólkülönbségével meg is előzte az Evertont, amely egy-egy győzelem és döntetlen után szenvedett vereséget.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Everton–Leicester City 0–2 (Tielemans 45., Barnes 86.)

Korábban
Manchester City–Fulham 2–1
(J. Álvarez 17., Haaland 95. – 11-esből, ill. Andreas Pereira 28. – 11-esből)
Leeds United–AFC Bournemouth 4–3
(Rodrigo 3. – 11-esből, Greenwood 60., Cooper 68., Summerville 84., ill. Tavernier 7., Billing 19., Solanke 48.)
Nottingham Forest–Brentford 2–2 (Gibbs-White 20., Jörgensen 96. – öngól, ill. Mbeumo 45+3. – 11-esből, Wyssa 75.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 2–3 (Goncalo Guedes 22., Rúben Neves 35. – 11-esből, ill. Lallana 10., Mitoma 44., Gross 83.)