Szalah góljával a Liverpool elvette a Man. City veretlenségét

D. Á.D. Á.
2022.10.16. 17:25
Szalah gólja döntött a rangadón (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Liverpool 1–0-ra legyőzte a Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
LIVERPOOL–MANCHESTER CITY 1–0 (0–0)
Liverpool,
Anfield. Vezette: Anthony Taylor.
LIVERPOOL: Alisson – Milner, J. Gomez, Van Dijk, Robertson – Thiago, Fabinho (Henderson, 72.), Elliott (F. Carvalho, 72.) – Szalah (Alexander-Arnold, 90.), Firmino (Núnez, 72.), Diogo Jota (Cimikasz, 90+9.). Menedzser: Jürgen Klopp.
MANCHESTER CITY: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, Akanji, Aké – De Bruyne, Rodri, Gündogan (J. Álvarez, 89.) – B. Silva, Haaland, Foden. Menedzser: Pep Guardiola.
Gólszerző: Szalah (76.)

A mérkőzés esélyese egyértelműen a kiváló formában futballozó Manchester City volt, amely kilenc találkozó után még veretlenül állt az Arsenal mögött a második helyen a Premier League-ben. A Liverpoolnak nyolc meccs után csak két győzelme volt, sem a csapat, sem szupersztárja, Mohamed Szalah nem találta önmagát eddig.

Egyik gárda sem rohant neki a másiknak az első félidőben, túl sok helyzetet nem is tudtunk feljegyezni. Leginkább Kevin De Bruyne és Erling Haaland jelentett veszélyt – a norvég kétszer is gólt fejelhetett volna a belga beadásából, de egyszer Alisson védett, egyszer pedig a kapu fölé szállt a labda.

A fordulás után felgyorsultak az események – előbb Mohamed Szalah találta magát ziccerben Firmino átadása után, s ahelyett, hogy passzolt volna Diogo Jotának, egyedül akarta befejezni az akciót, Ederson azonban óriásit védett.

Néhány perccel később Phil Foden egy kipattanó után eredményes volt, s már az ünneplés is véget ért, amikor Anthony Taylor a videobíró segítségével megállapította, hogy Haaland szabálytalankodott a támadás elején, így maradt a 0–0.

A 76. percben De Bruyne szabadrúgását lehúzta Alisson, aztán nagyszerűen felismerte, hogy Mohamed Szalah egy az egyben maradt Cancelóval. Az egyiptomi megnyerte a párharcot, így ismét egy az egyben vezette a labdát Edersonra, s ezúttal már sikerült elrúgnia mellette. 1–0

A gól végül döntőnek bizonyult, a hajrában ezúttal Erling Haaland sem tudta megmenteni a Manchester Cityt, amely elvesztette a veretlenségét.

Nemcsak Liverpoolban, hanem Észak-Londonban is örülnek ennek az eredménynek – Pep Guardiola együttese jelenleg négy pontra van a listavezető Arsenaltól, miközben a Liverpool megszerezte a harmadik győzelmét az idényben, s feljött a nyolcadik helyre.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+10. perc: itt a vége, a Liverpool nyerte a rangadót!

90+9. perc: Jota nagyon rosszul lépett, egyértelműen nem tudja folytatni a játékot. Helyére Cimikasz érkezett.

90+3. perc: Darwin Núnez a tizenhatoson belülre érve most passzolt, Alexander-Arnold éppen csak, de lemaradt.

90. perc: hat perc a hosszabbítás.

90. perc: Jota kapott sárgát.

89. perc: csere mindkét csapatnál, Szalah helyén Alexander-Arnold, Gündogan helyén Álvarez folytatja.

87. perc: Cancelo óriásit hibázott, a saját térfelén adta el a labdát. Darwin Núneznek több opciója is volt, Jotának és Szalahnak is passzolhatott volna, ám önző módon a tizenhatosról a blokkba lőtt. Szalah szinte megőrült.

86. perc: Jürgen Kloppnak valami nagyon nem tetszett, addig-addig reklamált, amíg Anthony Taylor kikocogott, s felmutatta a piros lapot a német menedzsernek.

84. perc: Thiago lépett oda keményen, jutalma egy sárga lap.

84. perc: a kisszöglet után Gündogan lőtte középre veszélyesen a labdát, senki nem ért bele, s bizony be is fért volna a bal aslóba, de Alisson résen volt.

82. perc: MICSODA MENTÉS! Rodri pazarul ívelt Cancelónak, aki egyből beadta Haalandnak, de Virgil van Dijk az utolsó pillanatban még szögletre tudta fejelni a labdát.

79. perc: a szabadrúgásból nem lett semmi, Henderson fölé rúgta a labdát tizenhat méterről.

78. perc: Akanji kap sárgát a belépőjéért, veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Liverpool.

76. perc: SZALAH A MÁSODIK ZICCERÉT NEM RONTJA EL! De Bruyne szabadrúgását lehúzta Alisson, majd nagyszerűen felismerte, hogy Mohamed Szalah egy az egyben maradt Cancelóval. Az egyiptomi megnyerte a párharcot, s akárcsak a második félidő elején, ismét ziccerben vezette Edersonra, ezúttal azonban sikerült elrúgnia mellette a labdát. 1–0

72. perc: hármas csere a Liverpoolnál – Fabinho, Firmino és Elliott is lejött, Darwin Núnez, Henderson és Fábio Carvalho állt be.

70. perc: ismét Szalah veszélyeztetett, a jobb oldalról húzott befelé, majd a hosszú alsóba szeretett volna tekerni, de nem talált kaput.

69. perc: mindkét csapat gyors támadást vezetett, előbb Jota ügyetlenkedte el a City tizenhatosán belül, majd a kontrából Bernardo Silva lőhetett, de a labda mellé ment.

64. perc: HAALAND MAJDNEM! A csatár a tizenhatoson belülről próbálkozott, lövése a jobb alsóba ment volna, de Alisson nagy bravúrral oldalra ütötte a labdát.

63. perc: Fabinho kapott sárga lapot.

63. perc: Szalah beadással kereste Roberto Firminót, de a labdája kicsit hosszú volt a brazilnak az ötösön belül. Megúszta a City.

56. perc: Szalah most nagyszerűen találta meg Diogo Jotát, a portugál viszont óriási ziccerben a kapu fölé bólintott. A csapatok végre megérkeztek a rangadóra!

55. perc: EZT MEGÚSZTA A LIVERPOOL...Phil Foden egy kipattanó után eredményes volt, s már az ünneplés is véget ért, amikor Anthony Taylor a videobíró segítségével megállapította, hogy Haaland szabálytalankodott a támadás elején. Marad a 0–0.

51. perc: MI MARADT KI?! Mohamed Szalah egy az egyben vezethette a kapusa a labdát a félpályától, Ederson óriási bravúrral védett. Az egyiptomi ezt csúnyán elszúrta, ugyanis mellette sprintben érkezett Diogo Jota, s ha leteszi a szélsőnek, akkor valószínűleg már vezetne a Liverpool.

46. perc: jöhet a második félidő, a Liverpoolé a labda.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1.perc: itt a vége az első félidőnek!

45. perc: egy perc a ráadás.

40. perc: Megint a KDB–Haaland páros! A belga középpályás zseniálisan tekert középre, Haaland fejesénél Alissonnak kellett figyelni a gólvonalon. Szerencséjére a norvég pont középre fejelte a labdát.

37. perc: a tizenhatos vonaláról De Bruyne emelte be az ötösre a labdát, Erling Haaland érkezett is, de fölé fejelt.

33. perc: Gündogan indította Haalandot, a klasszis csatár megpróbálta átemelni a kimozduló Alissont, de a brazil még bele tudott kapni a labdába.

30. perc: ebben több volt! De Bruyne remek passzt adott Haalandnak, a norvég továbbította Fodennek, aki mindenáron a bal lábára akart cselezni, de úgy nem tudott lövőhelyzetbe kerülni. Végül Bernardo Silva jött mélységből, s a húsz méterről leadott kapáslövése jócskán fölé ment.

24. perc: nagyszerű támadást vezetett a Liverpool! Fabinho passzolt Jotának, aki megtalálta Milnert a jobb szélen. A rutinos angol játékos egyből középre tette a labdát, Ederson kivetődött és kiütötte a zsugát, Robertson pedig kapásból fölé bombázott.

21. perc: a tizenhatos előterében Harvey Elliotthoz pattant a labda, az angol egy lágy íveléssel találta meg Diogo Jotát, akinek a fejesét Edersonnak kellett védenie.

20. perc: Szalah indult meg nagy lendülettel a középpályán, Akét le is rázta magáról, ám az utolsó emberen, Rúben Diason nem tudta átverekedni magát. Szöglet.

17. perc: Robertson ívelt középre balról, a labda egyenesen Firmino fején landolt volna, ám Aké remekül csúsztatta ki a brazil támadó elől.

15. perc: megvan az első kapura lövés! Előbb Haaland próbálkozott, ám Joe Gomez szépen odaért és blokkolt. Végül Foden betett labdája csorgott Gündogan elé, aki kapásból lőtt volna a jobb alsóba, de Alisson biztos kézzel védett.

10. perc: Cancelo tekerte középre a labdát a jobb oldalról, de Alisson könnyedén megfogta a játékszert.

8. perc: a Manchester City tartja a labdát, a Liverpool most visszahúzódik a saját térfelére, s nem adnak területet Haalandéknak a kapu előterében.

3. perc: a liverpooli magas letámadás a meccs elején megérkezett, a labdát kétszer is megszerezte a Manchester City térfelén a Pool. Előbb Akanjinak, majd Rúben Diasnak kellett tisztáznia egy jobb oldalról érkező beadást.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Manchester City indította útjára a labdát!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Íme, a két csapat kezdője!

A Manchester City remekül kezdte a Premier League 2022–2023-as idényét – Pep Guardiola együttese kilenc mérkőzés után veretlen, hét győzelem mellett két döntetlent játszott, a tabella második helyén áll. A Liverpoolról ez már nem mondható el, a „vörösök” nyolc találkozóból csupán kettőt nyertek meg, négy iksz mellett két vereségük van, s csak a 12. pozícióban tartózkodnak.

Mohamed Szalahra egyelőre rá sem lehet ismerni, az egyiptominak két gólja van nyolc Premier League-meccsen. A másik oldalon Erling Haaland rekordokat halmoz, zsinórban három hazai mérkőzésén is mesterhármast ért el, 15 góljával simán vezeti a góllövőlistát.

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

Brentford–Brighton 2–0(Toney 27., 64. – a másodikat 11-esből)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–Bournemouth 2–2(I. Diop 22., A. Mitrovics 52. – 11-esből, ill. Solanke 2., Lerma 29.)
Wolverhampton–Nottingham Forest 1–0(Rúben Neves 56. – 11-esből)

Leicester City–Crystal Palace 0–0
Tottenham Hotspur–Everton 2–0(Kane 59. – 11-esből, Höjbjerg 86.)