PL: ismét Gordon volt a hős, a Newcastle legyőzte és megelőzte az MU-t

M. B.M. B.
2023.12.02. 23:05
Maguire találata nem volt érvényes, Gordoné igen (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United megérdemelten győzött hazai pályán a Manchester United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában, de a meccs hajrájában sérülés miatt kénytelen volt lecserélni első számú kapusát.

A mérkőzés első komoly helyzete még a„vörös ördögökhöz” fűződött (Garnacho lövését védte Pope), de ezt követően komoly mezőnyfölényt dolgozott ki a Newcastle. A hazaiak „megfojtották” Erik ten Hag támadógépezetét, s lendületes támadásokat vezettek. A 17. percben Almirón dolgoztatta meg Onanát, majd a szünet előtt Kieran Trippier szabadrúgásánál hördult fel a St. James' Park, de a labda a keresztlécről a gólvonal elé pattant.

A szünet után tíz perccel kapitulált a helyenként hősiesen védekező MU védelme: Kieran Trippier mérnöki pontossággal tálalat a hosszú oldalon érkező Anthony Gordon elé, aki az Arsenal és a Liverpool után a Manchester United kapuját is bevette. 1–0

A kapott gól sem rázta fel a vendégeket, s a„szarkák” több ízben is megszerezhették volna második góljukat, támadásaikat azonban nem koronázta siker. A 86. percben a Newcasle kapusát, Nick Pope-ot sérülés miatt le kellett cserélni, majd a rendes játékidő végén Maguire talált lesről a frissen beálló Dúbravka kapujába.

Pope ápolása miatt Robert Jones játékvezető kilenc percet hosszabbított, de több gól nem született: a Newcastle győzött, s mostani ellenfelét megelőzve feljött a tabella ötödik helyére.

Egy kis stat: a Newcastle zsinórban harmadszor győzte le tétmeccsen a Manchester Unitedet – ez 1922 óta először sikerült a fekete-fehéreknek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Newcastle United–Manchester United 1–0
(Gordon 55.)

KORÁBBAN
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Saka 6., Ödegaard 13., ill. Matheus Cunha 86.)
Brentford–Luton Town 3–1 (Maupay 49., Mee 56., Baptiste 81., ill. J. Brown 76.)
Burnley–Sheffield United 5–0 (J. Rodríguez 1., Bruun Larsen 29., Amdouni 73., Koleosho 75., Brownhill 80.)
Kiállítva: McBurnie (Sheffield, 45+1.)
Nottingham Forest–Everton 0–1 (McNeil 67.)