PL: idegenben verte meg a Man. United a Nottinghamet

2023.04.16. 19:23
Antony remek meccset játszott, gól szerzett és gólpasszt adott (Fotó: Getty Images)
Antony és Diogo Dalot góljával a Manchester United 2–0-ra legyőzte idegenben a Nottingham Forestet az angol Premier League 31. fordulójában.

Rengeteg hiányzója ellenére is sikerrel vette az előtte álló akadályt a Manchester United, és legyőzte a Nottingham Forestet. Nem elég, hogy a „vörös ördögöknek” olyan kulcsjátékosaikat kell nélkülözniük, mint Marcus Rashford, Raphaël Varane, Lisandro Martínez vagy éppen Luke Shaw, a mérkőzés előtti bemelegítésnél megsérült a csapat egyik legjobb formában lévő embere, Marcel Sabizter is.

Az osztrák helyén Christian Eriksen játszott Erik ten Hag csapatában, a dán először volt a kezdőcsapat tagja januári sérülése óta. A találkozó elején mindkét csapat alakított ki kisebb helyzeteket, az első komolyabb esemény egy szöglet után az MU kapuja előtt alakult ki a 20. percben. Az érkező labdába Harry Maguire kézzel ért bele a tizenhatoson belül. A Nottingham játékosai reklamáltak, és a VAR is vizsgálta a történteket, de Simon Hooper játékvezető nem ítélt büntetőt.

Előnybe a 32. percben a vendégek kerültek, miután Anthony Martial szerzett labdát az ellenfele térfelén, majd Bruno Fernandes kiugratta. A francia lövését nagy bravúrral még kitolta Keylor Navas, a kipattanóra azonban érkezett Antony, és becsúszva a kapuba juttatta a labdát. 0–1

ANTONY GÓLJA

A második félidő elején ismét tizenegyeshez juthattak volna a hazaiak, mivel egy jobb oldali beadásnál Diogo Dalot lábáról a kezére pattant a labda. A videobíró ezt az esetet is vizsgálta, de a büntető ismét elmaradt. A gól viszont ismét a manchesteriek oldalán jött. Antony ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett, a brazil szélső jobbról húzott be középre, majd kiugratta a mélységbe induló Dalot-t, aki Navas mellett a kapuba talált. 0–2

DIOGO DALOT TALÁLATA

A Manchester United a győzelmével feljött a tabella harmadik helyére, megelőzve az Aston Villától 3–0-s vereséget szenvedő Newcastle Unitedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Nottingham Forest–Manchester United 0–2
(Antony 32., Dalot 76.)
KORÁBBAN
West Ham United–Arsenal 2–2(Benrahma 33. – 11-esből, Bowen 55., ill. G. Jesus 7., Ödegaard 10.)

SZOMBATON
Aston Villa–Newcastle United 3–0(J. Ramsey 11., Watkins 65., 84.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 1–2(Gallagher 13., ill. Welbeck 42., Enciso 69.)
Everton–Fulham 1–3(McNeil 35., ill. Reed, 22., H. Wilson 51., D. James 68.)
Southampton–Crystal Palace 0–2(Eze 54., 68.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 2–3(Szon Hung Min 14., Danjuma 88., ill. Vina 38., Solanke 51., Ouattara 90+5.)
Wolverhampton Wanderers–Brentford 2–0(Diego Costa 27., Hvang Hi Csan 69.)
Manchester City–Leicester City 3–1(Stones 5., Haaland 13., 25. – az elsőt 11-esből, ill. Iheanacho 75.)