PL: hiába kezdett egyszerre Mané és Coutinho, kikapott a Liverpool

2017.02.04. 18:03
Az újabb vereség után főhet Klopp feje<br />AFP
Az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Liverpool hiába támadta végig a második félidőt, N'Diaye az első, míg Niasse a második félidőben volt eredményes, így a Hull City 2–0-s győzelmet ünnepelhetett. A nap teljesítménye Romelu Lukaku nevéhez fűződik: az Everton támadója négy gólt szerzett az AFC Bournemouth ellen.

HULL CITYLIVERPOOL

Bár a hétközi fordulóban a Liverpool 1–1-es döntetlent játszott a listavezető Chelsea-vel, finoman szólva sem lehet azt állítani, hogy szárnyal Jürgen Klopp csapata. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy egy héten belül sikerült a Ligakupától és az FA-kupától is búcsúznia.

A bajnokságban sem ment jobban, volt azonban miben (vagy inkább kiben) reménykedniük a szurkolóknak, ugyanis január eleje óta ismét kezdő volt a Szenegál válogatottjával az Afrika-kupát megjáróSadio Mané (a negyeddöntőig jutottak), aki kiváló ómennek számít: ha Coutinhóvalegyszerre a kezdőcsapatban kapott szerepet, akkor a Liverpool ebben a szezonban nem szenvedett vereséget.

Bő negyedóra elteltével meg is szerezhette volna a vezetést a Liverpool a tabella utolsó előtti helyén álló Hull City vendégeként, már ha a játékvezető befújta volna Roberto Firmino lövése után az egyértelmű kezezésért a büntetőt – nem tette. Coutinhónak volt még egy veszélyesebb lövése, Joël Matipnak pedig inkább veszélytelen fejese, majd elkezdtek éledezni a hazaiak.

Az első félidő így végül messze nem Manéról, hanem az afrikai kontinenstornát kihagyó honfitársáról, Alfred N'Diayéról szólt, aki a 44. percben kihasználta azt, hogy a szöglet után Mignolet éppen elé ütötte a labdát és megszerezte a vezetést (10). A Villarrealból igazolt középpályás így góllal debütált új csapatában.

Nagyot változott a játék képe a szünet után, a Liverpool mindent egy lapra feltéve támadt az egyenlítésért, Mané fejesénél Jakupovicnak kellett hatalmasat nyújtózkodnia, de a másik oldalon Abel Hernández kiugratásánál Mignolet is jóvá tett valamit a gól előtti hibájából.

A 84. percben aztán a Hull döntötte el a mérkőzést a teljesen kitámadó liverpooliak ellen: Niasse volt tökéletes indítás után eredményes, így meglepetésre 2–0 lett a vége. Jürgen Klopp csapata nem tudta kihasználni az Arsenalvereségét, és maradt a 4. helyen a tabellán, de egy vasárnapi Manchester City-pontszerzéssel lecsúszhat a még Bajnokok Ligája-indulást érő pozícióból is.

A TÖBBI PÁLYÁN

A hat délután 4 órás mérkőzésen összesen 23 gól esett. Romelu Lukaku kezdte meg a gólgyártást, aki már az 1. percben megszerezte a vezetést az Evertonnak az AFC Bournemouth ellen, aztán meg sem állt 4(!) gólig, csapata 6–3-as győzelmet aratott. Lukaku 16 góllal átvette a vezetést a góllövőlistán

A West Bromwich Albion csapatkapitánya, Darren Fletcher 300. alkalommal lépett pályára PL-meccsen, 1–0-s győzelemmel ünnepelhetett a Stoke City ellen.

A Napolitól igazolt Manolo Gabbiadini góllal debütált a Southampton kezdőjében, ráadásul a 400. olasz gólt szerezte az angol bajnokságban. Sok öröme nem lehetett benne, csapata 3–1-re kikapott a West Ham Unitedtól.

A Burnley már a 7. percben emberhátrányba került a Watford vendégeként Jeff Hendrick kiállítása miatt. A hazaiak éltek is a lehetőséggel (2–1), a második gólt a Milantól szerződtetett Niang szerezte.

A Sunderland idegenben ütötte ki a Crystal Palace-t (0–4). Jermain Defoe duplázott, ezzel már 14 gólnál jár a szezonban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ

Hull City–Liverpool2–0(N'Diaye 44., Niasse 84.)
Crystal Palace–Sunderland0–4 (L. Koné 10., Ndong 43., Defoe 45+1., 45+3.)
Everton–AFC Bournemouth6–3(Lukaku 1., 29., 83., 85., McCarthy 24., Barkley 94., ill. J. King 59., 70., Arter 90.)
Southampton–West Ham United1–3 (Gabbiadini 12., ill., Carroll 14., Obiang 45.,