PL: három góllal verte otthon a Newcastle a Brightont

S. B.S. B.
2023.05.18. 22:32
Háromgólos győzelmet aratott a Newcastle (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Newcastle United hazai pályán 4–1-re legyőzte a Brightont.

A hazaiak már a 22. percben megszerezték a vezetést egy kellemetlen öngól által. Egy viszonylag pontatlanul beívelt szögletet próbált Deniz Undav kifejelni, azonban nem találta el jól a labdát, így az végül a kapuban landolt. (1–0) VIDEÓ ITT!

A félidő hajrájában a Newcastle ismét egy pontrúgást követően talált be. Kieran Trippier közeli szabadrúgását Dan Burn fejelte a hálóba, megduplázva ezzel a hazaiak előnyét. (2–0) VIDEÓ ITT!

A fordulás után Deniz Undav kijavította a meccs eleji hibáját és ezúttal a jó kapuba is gólt szerzett. A német egy gyönyörű kiugratást vett át és gurított el nyugodtan a kapus mellett. (2–1) VIDEÓ ITT!

A folytatásban ugyan sokkal többet birtokolta a Brighton a labdát, mégis, a „szarkák” még kettővel növelték az előnyüket. Először Callum Wilson (VIDEÓ ITT!), majd Bruno Guimaraes (VIDEÓ ITT!) talált be, ezzel beállítva a 4–1-es végeredményt.

Ezzel a győzelemmel a newcastle-i gárda egyetlen győzelemre került a jövő évi BL-szerepléstől.

ANGOL PREMIER LEAGUE
A 25. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

Newcastle United–Brighton & Hove Albion 4–1 (Undav 22. – öngól, Burn 45+4., C. Wilson 90., Bruno Guimaraes 90+1., ill. Undav 51.)