PL: Haaland beállította a gólrekordot, a Man. City legyőzte a Fulhamet

D. Á.D. Á.
2023.04.30. 17:03
Erling Haaland már 34 gólnál jár a Premier League-ben (Fotó: Getty Images)
A Manchester City Erling Haaland és Julián Álvarez vezérletével 2–1-re legyőzte a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Manchester United 1–0-s sikert aratott az Aston Villa ellen, a Newcastle United 3–1-re megverte a sereghajtó Southamptont. Az alsóházban az AFC Bournemouth három góllal bizonyult jobbnak a Leeds Unitednél.

FULHAM–MANCHESTER CITY

Parádésan indult a Manchester City számára a Fulham elleni mérkőzés – a 2. percben tizenegyeshez jutott a vendégcsapat, miután amerikai válogatott védő, Tim Ream felvágta Julián Álvarezt. A büntetőt Erling Haaland magabiztosan értékesítette – a norvég csatár a 34. Premier League-gólját ünnepelte a 2022–2023-as kiírásban, amivel beállította Alan Shearer és Andy Cole rekordját.

Sokáig nem örülhetett a City, az első negyedóra végén Carlos Vinícius találta magát üresen a tizenhatoson belül, ballábas lövésével egyenlített a Fulham.

Talán ekkor kicsit kétségbeestek a Manchester City hívei, hiszen nem számíthattak az Arsenal ellen duplázó Kevin De Bruynére. A belga klasszist Julián Álvarez helyettesítette, a 36. perc végén góllal hálálta meg a bizalmat – a világbajnok támadó nagyjából 20 méterről pazarul tekert a jobb felső sarokba, Lenónak esélye sem volt a védésre.

Nem valószínű, hogy sokan a 2–1-es végeredményre fogadtak volna az első félidő hajrájában, de a meccs hátralévő részében némi meglepetésre nem született újabb gól – a Manchester City a győzelmével egy ponttal megelőzte az egy meccsel többet játszó Arsenalt.

MANCHESTER UNITED–ASTON VILLA

Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés, majd a 39. percben Bruno Fernandes góljával került előnybe a Manchester United – Marcus Rashford ballábas lövését oldalra tolta Martínez, a kipattanót könnyedén váltotta gólra a portugál válogatott támadó középpályás.

A második félidő első felében Rashford és Casemiro is eldönthette volna az összecsapást, de nem sáfárkodott jól a helyzeteivel a hazai csapat. A hajrában azért sokszor a szerencse is a manchesteriekkel volt, de sikerült kibekkelniük az egygólos győzelmet.

NEWCASTLE UNITED–SOUTHAMPTON

A sereghajtó Southampton szinte sokkolta a St. James's Parkot, amikor Stuart Armstrong közeli góljával megszerezte a vezetést a 41. percben. A szünetben Eddie Howe rendbe tette a fejeket, a folytatásban ugyanis remekül játszott a Newcastle – a második félidő elején Callum Wilson egyenlített.

Bár a Southampton sokáig tartotta az 1–1-et, a 79. percben Theo Walcott komikus öngóljával átvették a vezetést a hazaiak – Che Adams jobb oldali szöglet után rúgta úgy a csapattársára a labdát, hogy az a bal alsóban kötött ki.

A 81. percben Wilson került ismét ziccerbe, egy higgadt csel után az üres kapuba passzolt, s beállította a 3–1-es végeredményt.

AFC BOURNEMOUTH–LEEDS UNITED

A nagyszerű formában lévő AFC Bournemouth Jefferson Lerma korai duplájával már a 24. percben kettővel vezetett a Leeds United ellen. A vendégek ugyan Patrick Bamfordnak köszönhetően szépítettek, így sem úszták meg a kiütést – Dominic Solanke és Antoine Semenyo is eredményes volt a második félidőben, a piros-feketét 4–1-re győztek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Leeds United 4–1
(Lerma 20., 24., Solanke 63., Semeyo 90+1. ill. Bamford 32.)
Fulham–Manchester City 1–2 (Carlos Vinícius 15., ill. Haaland 3. – 11-esből, J. Álvarez 36. )
Manchester United–Aston Villa 1–0 (Bruno Fernandes 39.)
Newcastle United–Southampton 3–1
(Wilson 55., 81., Walcott 79. – öngól, ill. S. Armstrong 41.)