PL: Giroud-csodagól és Arsenal-siker a 200. meccsen az Emiratesben

2017.01.01. 18:50
Olivier Giroud parádés góljával szerzett vezetést az Arsenal (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójában az Arsenal Olivier Giroud csodagóljával és Alex Iwobi fejesével 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t, és feljött a 3. helyre a tabellán.

Az Arsenal a 200. PL-meccsére készült az Emiratesben, ennek apropóján alaposan be is kezdett, de Giroud-ék pont lemaradtak a centerezésről, el-Neni lövését pedig szögletre blokkolták a védők.

Alig ért véget az első negyedóra, megszületett az év eddigi legszebb gólja – de alighanem a végső összevetésekben is gyakran előkerül majd ez a találat. Sánchez bal oldali beadása nem sikerült fényesen, de Giroud feltalálta magát, és sarokkal parádés gólt szerzett, a labda a lécről vágódott a kapuba (1–0).

Az Arsenalnak nagyon megerőltetnie sem kellett magát, a Crystal Palace önerőből is képes volt helyzeteket kidolgozni az ellenfélnek, de az első félidőben megúszta újabb gól nélkül.

Az 56. percben aztán már nem, a sikertelen mentési kísérlet után a fél védelem nézte, ahogy Iwobi fejel, a gólvonalon állók inkább egymást zavarták (2–0).

A második találat után felpörgött a Palace, de gólt ezen a napon nem tudott szerezni, így Sam Allardyce az Arsenal elleni 13. vendégszereplésén is nyeretlen maradt (három döntetlen mellett ez volt a 10. veresége). Az Arsenalnak meglett a 130. PL-sikere az Emiratesben, 47 döntetlen és 23 vereség mellett.