PL: elszórakozta a Pool, Fabregas három gólpassza

2016.04.23. 17:54
Benítez egy pontot elrabolt korábbi klubjától, Klopp ennek nyilván nem örült (Fotók: Action Images)
A Liverpool odahaza két góllal is vezetett, mégis döntetlent játszott a Newcastle-vel a Premier League 35. fordulójában. A Chelsea könnyedén nyert a Bournemouth otthonában – Cesc Fabregas három gólpasszának is köszönhetően.

A Liverpool a Newcastle elleni mérkőzés elején jelezte, hogy nem tett még le arról, hogy a legjobb négyben végezzen. Daniel Sturridge már a második percben megszerezte a vezetést, miután két Newcastle-védő gondolta úgy, hogy csak közelről nézik, amint a támadó a labdaátvétel után kapura fordul. Persze gól lett a vége.

Félóra elteltével pedig már kettővel vezetett a hazai csapat: Adam Lallana gondolt egy merészet, és a 16-os előteréből megindított lövésével lepókhálózta a jobb felsőt. Ezután mindenki hazai gálaelőadásra számított ezután az Anfielden – talán a Pool játékosai is. Viszont nem így lett.

Simon Mignolet a második félidő elején elnézett egy jobb oldali beadást, Papiss Cissé így könnyedén fejelhetett az üres kapuba. A 66. percben pedig Jack Colback hallgattatta el az Anfieldet, megpattanó lövése fontos egy pontot ért a „szarkáknak”. De mondhatjuk úgy is, hogy Rafa Benítez, a Newcastle menedzsere szép ajándékot kapott egykori csapatától.

A Liverpool a pontvesztésnek „köszönhetően" gyakorlatilag lemondhat arról, hogy az első négyben végezzen. Igaz, a Bajnokok Ligája-indulást az Európa-liga megnyerésével még kiharcolhatja.

Nemrég Cesc Fabregas nyilatkozta, hogy december környékén úgy érezte, hogy elfelejtett futballozni. Hogy, amikor megkapta a labdát, nem tud ott vele mit kezdeni. Nos, ebből a betegségből mostanra teljesen kigyógyulhatott, ugyanis a Bournemouth elleni bajnokin csapata három találatát is a spanyol középpályás készítette elő.

A Chelsea végül 4–1-re nyert, úgy, hogy Eden Hazard kétszer is betalált. Az előző szezonban ez nem lett volna nagy szó a belgától, most azonban 29 meccs óta tartó gólképtelen sorozatát szakította meg a PL-ben a középpályás.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Chelsea 1–4 (Elphick 36., ill. Pedro 5., Hazard 34., 91., Willian 71.)
Liverpool–Newcastle United 2–2 (Sturridge 2., Lallana 30., ill. P. Cissé 48., Colback 66.)
Aston Villa–Southampton 2–4 (Wesstwood 45+1., 85., ill. Long 15., Tadics 39., 71., Mané 94.)
KORÁBBAN
Manchester City–Stoke City 4–0 (Fernando 35., Sergio Agüero 43. - 11-esből, Iheanacho 64., 75.)