PL: csak lesgólig jutott az Arsenal, győzött a Stoke City

2017.08.19. 20:24
Jesé (szemben) gólja három pontot ért (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában a Stoke City hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Arsenalt.

Nagyszerűen kezdődött a meccs, lendületes játékkal, ám a helyzetek sorra kimaradtak, így gól nélkül ért véget a félidő.

A 11. percben Erik Pieters tisztán kézzel ért a labdához a Stoke tizenhatosán belül, de elmaradt a büntető.

A második félidő elején Jesé, a PSG-től kölcsönben játszó támadó megszerezte a vezetést a Stoke-nak egy szabványszerű kiugratás után.

Az Arsenal sokat támadott, de Jack Butland nagyszerű napot fogott ki. Ha meg nem a hazai kapus védett, akkor a labda egyszerűen elkerülte a kaput.

A 72. percben az első fordulóban is eredményes Alexandre Lacazette betalált, de ekkor meg a játékvezető lest ítélt.

A Stoke City végül kibírta a labdát 77.3 százalékban birtokló londoniak rohamait, és 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.

A Swansea City–Manchester United (0–4) mérkőzésről idekattintva olvashat!

A játéknap többi eseményéről idekattintva olvashat!

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Stoke City–Arsenal 1–0 (Jesé 47.)
Korábban:

Swansea City–Manchester United 0–4 (Bailly 45., R. Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.)
AFC Bournemouth–Watford 0–2 (Richarlison 73., Capoue 86.)
Burnley–West Bromwich Albion 0–1 (Robson-Kanu 71.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–0 (Okazaki 1., Maguire 54.)
Liverpool–Crystal Palace 1–0 (Mané 73.)
Southampton–West Ham United 3–2 (Gabbiadini 11., D. Tadics 37. – 11-esből, Austin 93. ill. J. Hernández 44., 74.)