PL: Mané törte meg a jeget a Liverpoolnak

2017.08.19. 17:59
Sadio Mané gólja jelentette a győzelmet a Liverpoolnak (Fotó: AFP)
A Liverpool nehezen bár, de legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában. A Leicester City simán nyert, míg a Southampton emberelőnyben is megszenvedett a West Ham Uniteddel.

Liverpool–Crystal Palace

Joël Matip a 15. percben megszerezhette volna a vezetést a Liverpoolnak, ám nagy helyzetben hibázott, amikor Andrew Robertson beadását nem tudta kapuba fejelni.

Robertson szegény a 37. percben hasonlóan járt, mert újabb gyönyörű beadását ezúttal Sadio Manénak nem sikerült gólra váltania.

A 41. percben mindkét kapu előtt adódott lehetőség, de előbb Roberto Firmino lövését, majd odaát Jason Puncheon próbálkozását védte a kapus.

A 72. percben tört meg a jég, Sadio Mané megszerezte a vezetést a „vörösöknek”.

Bár a Liverpool fölényben játszott, végül ez volt az egyetlen gól, tehát Jürgen Kloppék megszerezték első győzelmüket a bajnoki szezonban.

Leicester City–Brighton & Hove Albion

Okazaki Sindzsi már 50 másodperc elteltével betalált, ezzel a Premier League 2017–2018-as kiírásában elsőként szerzett gólt az első percben.

A Leicester második góljára a második félidő 9. percéig kellett várni, akkor Harry Maguire vette be a Brighton kapuját.

Ez maradt a vége, Craig Shakespeare csapata simán győzött.

A többi mérkőzésen

Tulajdonképpen az otthon játszó Southamptonnak nem lett volna nehéz dolga a West Ham ellen, mivel a vendégektől már a 33 percben kiállították Marko Arnautovicot.

Marko Arnautovic (West Ham United) ezért kapott piros lapot a Southampton ellen

A Soton 2–0-ra is vezetett már (a gólokat Manolo Gabbiadini és Dusan Tadics lőtte), ám az ellenfélnél ott volt Javier Hernández, aki két gólt szerzett, ezzel egyenlített a Southampton. Chicharitót el lehetne nevezni a mexikói Gerd Müllernek, ugyanis a Premier League-ben eddig elért 39 gólját mindannyiszor a tizenhatoson belülről hozta össze.

Végül a „szentek” mégis behúzták a meccset, mert a 93. percben Charlie Austin értékesítette a megítélt büntetőt.

A Stoke City–Arsenal (1–0) meccsről idekattintva olvashat!

A Swansea City–Manchester United (0–4) mérkőzésről idekattintva olvashat!

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Watford 0–2 (Richarlison 73., Capoue 86.)
Burnley–West Bromwich Albion 0–1 (Robson-Kanu 71.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–0 (Okazaki 1., Maguire 54.)
Liverpool–Crystal Palace 1–0 (Mané 73.)
Southampton–West Ham United 3–2 (Gabbiadini 11., D. Tadics 37. – 11-esből, Austin 93. ill. J. Hernández 44., 74.)
Stoke City–Arsenal 1–0 (Jesé 47.)
Korábban:
Swansea City–Manchester United 0–4 (Bailly 45., R. Lukaku 80., Pogba 82., Martial 84.)