A Man. City nagy napja: Pool-vereség után győzelem Londonban

2014.04.27. 17:07
Dzeko két védő szorításában bólintott a kapuba (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Manchester City magabiztos teljesítménnyel győzte le a Crystal Palace-t, így megszakította a PL-tavasz meglepetéscsapatának ötmeccses győzelmi sorozatát. Manuel Pellegrini együttese londoni sikerével élt a Liverpool Chelsea-től elszenvedett veresége kínálta lehetőséggel és (egy mérkőzéssel kevesebbet játszva) három pontra megközelítette a bajnoki éllovast, illetve egyetlen egységnyire a második Chelsea-t – tehát az angol bajnoki trófea kérdése két fordulóval a vége előtt még teljesen nyílt.

Az első félidőben nem kellett sokáig izgulnia a Manchesterből Londonig utazott City-drukkereknek: a két csapat őszi bajnokiját eldöntő Edin Dzeko a 4. percben fejjel volt eredményes Yaya Touré álomszerű passzát követően. A bosnyák támadó 12. bajnoki találatát szerezte a szezonban. 0–1.

A folyatásban becsülettel ment előre a Crystal Palace, de hiányzott a csapatból az átütő erő és hatékonyság, ami a fordulót megelőzően produkált ötmeccses győzelmi szériához hozzásegítette az év menedzserének követelt Tony Pulis tanítványait. Mindeközben a City Yaya Touré és Javi García révén dominálta a középpályát, a Nasri, Agüero, Dzeko trió pedig folyamatos veszélyt jelentett Speroni kapujára.

A magabiztos egygólos előnyből még a félidei szünet előtt megnyugtató kétgólos lett: Yaya Touré a 43. percben Dzekóval és Nasrival játszott össze, lebirkózta védőjét, majd az elefántcsontparti középpályás ballal a kapu jobb oldalába tekert. 0–2.

Yaya Touré gólpassza után ünnepelhetett is, a szezonban már 23. alkalommal (Fotó: Action Images)

A második félidő kevés kiemelhető eseményt tartogatott, de a hazai drukkerek bámulatos hozzáállását érdemes kiemelni: A Crystal Palace szurkolói a kétgólos hátrány és a halvány egyenlítési remény ellenére is szünet nélkül buzdították a csapatot, kiváló hangulatot teremtve a Selhurst Parkban.

Kár, hogy a lelátói remeklés nem párosult sziporkázással a pályán, a csapatok a második félidő túlnyomó részében gólok és helyzetek nélkül harcoltak egymással a gyepen. A Manchester Citynek tökéletes volt az eredmény, a Palace pedig hiába próbálkozott, nem igazán tudott változtatni a dolgok menetén.

Több gól már nem született a találkozón, így a Manchester City egy félidőnyi focival is könnyedén nyert az „óriásölő” Crystal Palace otthonában, győzelmével pedig sikeresen tapad a Chelsea, Liverpool párosra, sőt vesztett pontok tekintetében már a 2011–2012-es szezon bajnoka került pole pozícióba, köszönhetően (a Liverpoolhoz képest) jobb gólarányának.