PL: az Everton bombagóllal csent pontot a Spurstől a 90. percben – videó

D. Á.D. Á.
2023.04.03. 22:57
Michael Keane hatalmas gólt lőtt a Tottenhamnek (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójában a Tottenham Hotspur 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal idegenben.

A Tottenham először lépett pályára azt követően, hogy menesztették Antonio Conte menedzsert. A londoniaknak égetően szüksége lett volna a három pontra a Bajnokok Ligája-indulás szempontjából – a Spursnek egy ponttal volt kevesebb a forduló előtt, mint a Newcastle-nek és a Manchester Unitednek.

Az Evertonnak más szempontból ugyan, de szintén fontos volt a hétfő esti találkozó – Sean Dyche együttese szeretné elkerülni a kiesést.

Sokáig nem láthattunk gólt, mígnem a 68. percben Harry Kane megtörte a jeget – az angol válogatott csatár egy tizenegyest értékesített. Ekkor egyébként már emberelőnyben volt a Tottenham, Doucourét ugyanis az 58. percben kiállította a bíró.

A hajrá rendkívül izgalmasan alakult: a 88. percben Lucas Moura is hamarabb mehetett zuhanyozni. Tíz a tíz ellen felbátorodott az Everton, aminek meglett az eredménye. A tizenegyest összehozó Michael Keane javította a hibáját, 25 méterről óriási bombagólt akasztott a bal felső sarokba. 1–1-gyel ért véget a meccs, a pontosztozkodással pedig egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

Everton–Tottenham Hotspur 1–1 (M. Keane 90., ill. Kane 68. – 11-esből)
Kiállítva: Doucouré (58.), ill. Lucas Moura (88.)

SZOMBATON
Manchester City–Liverpool 4–1 (Álvarez 28., De Bruyne 46., Gündogan 53., Grealish 74., ill. Szalah 17.)
Arsenal–Leeds United 4–1 (G. Jesus 35., 55. – a másodikat 11-esből, White, 47., Xhaka 84., ill. Kristensen 76.)
AFCBournemouth–Fulham 2–1 (Tavernier 50., Solanke 79., ill. A. Pereira 16.)
Brighton–Brentford 3–3 (Mitoma 21., Wellbeck 28., Mac Allister 90. – 11-esből, ill. Jansson 10., Toney 22., Pinnock 49.)
Crystal Palace–Leicester City 2–1 (Iversen 59. – öngól, Mateta 90+5., ill. R. Pereira 56.)
Nottingham Forest–Wolverhampton Wanderers 1–1 (B. Johnson 38., ill. Podence 83.)
Chelsea–Aston Villa 0–2 (Watkins 18., McGinn 56.)