Bár a Liverpool vezetett, a City simán nyerte a rangadót

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.04.01. 13:25
A Liverpool csak egy félidőn át volt a City méltó ellenfele (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának rangadóján bár a Liverpool szerzett vezetést, a Manchester City a második félidőben lerendezte ellenfelét, és végül 4–1-re nyert.

PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ

MANCHESTER CITY–LIVERPOOL 4–1 (1–1)
Manchester, City of Manchester Stadion, 52 877 néző. Vezette: S. Hooper
MAN. CITY:Ederson – Stones, Akanji, Rúben Dias, Aké – Rodri (Bernardo Silva, 83.), Gündogan – De Bruyne, Grealish (Palmer, 89.), Mahrez – Álvarez.Menedzser:Pep Guardiola
LIVERPOOL:Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson (Cimikasz, 70.) – Fabinho, J. Henderson, Elliott (Oxlade-Chamberlain, 70.) – Gakpo (Milner, 83.), Diogo Jota (Firmino, 70.), Szalah (Núnez, 70.).Menedzser:Jürgen Klopp
Gólszerző:Álvarez (28.), De Bruyne (46.), Gündogan (53.), Grealish (74.), ill. Szalah (17.)

Ahogy az várható volt, manchesteri dominanciával kezdődött a mérkőzés, és Rijad Mahrez szabadrúgása csak centikkel kerülte el a kapufát, ami az első negyedóra legnagyobb lehetősége volt. A vezetést viszont a kontrákra építő Liverpool szerezte meg Mohamed Szalah góljával (0–1). Csak bő tíz percig voltak előnyben a vendégek, egy briliáns City-támadás végén Julián Álvarez egalizált (1–1). A félidő utolsó 15 perce viszont kevés izgalmat tartogatott.

A második játékrész rögtön egy hazai góllal kezdődött, egy perc sem telt el, és Kevin De Bruyne már meg is szerezte a vezetést a manchesteri együttesnek (2–1). Megfogta a gól a Poolt, és pár perccel később Ilkay Gündogan is betalált (3–1), így szinte el is dőlt a mérkőzés. Nem sok izgalom maradt a meccsen, még a remekül játszó Jack Grealish rúgott egy szép gólt (4–1), de ezt leszámítva az utolsó fél óra majdnem csakis City-labdázgatást hozott.

Összességében tehát simán nyert a Manchester City, amely így tovább üldözi az élen álló Arsenalt, míg a második félidő elején összeomló Liverpool ezzel a vereséggel ismét távolabb került a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől.

Végül simán nyert a City (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ
KÉSŐBB
Arsenal–Leeds United 4–1 (G. Jesus 35., 55. – a másodikat 11-esből, White, 47., Xhaka 84., ill. Kristensen 76.)
AFCBournemouth–Fulham 2–1 (Tavernier 50., Solanke 79., ill. A. Pereira 16.)
Brighton–Brentford 3–3 (Mitoma 21., Wellbeck 28., Mac Allister 90. – 11-esből, ill. Jansson 10., Toney 22., Pinnock 49.)
Crystal Palace–Leicester City 2–1 (Iversen 59. – öngól, Mateta 90+5., ill. R. Pereira 56.)
Nottingham Forest–Wolverhampton Wanderers 1–1 (B. Johnson 38., ill. Podence 83.)

Sárga lapok: 1–1

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a City simán verte a Poolt!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Grealish helyére jönPalmer.

83. perc: A hazaiaknál Rodrit váltja Bernardo Silva, a vendégeknél Gakpo helyére áll be Milner.

82. perc: De Bruyne löbbölte át a labdát balra, Grealish 8 méterről kapásból lőtt, Alisson viszont kibokszolta!

Grealish is betalált (Fotó: AFP)

74. perc: GÓL! ALIGHANEM ELDŐLT!Grealish ugratta ki De Bruynét, aki az alapvonal közeléből visszatette társának,Grealish pedig 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt! 4–1

70. perc: Négyes liverpooli csere. Lemegy Robertson, Jota, Szalah és Elliott, jön Cimikasz, Firmino, Núnez és Oxlade-Chamberlain.

60. perc:Grealish tekert kapura, Alissonnak kellett kitenyerelnie a kapu bal oldalába tartó félmagas lövését!

55. perc: Gakpo megpattanó lövése ment bő egy méterrel mellé.

Gündogan (balra, kékben) szemfüles volt, így szerzett gólt (Fotó: AFP)

53. perc: ÚJABB GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A CITY!Álvarez lőtt 11 méterről, ezt Alexander-Arnold blokkolta, de a labda így épp Gündogan elé pattant, aki közelről a kapu jobb oldalába lőtt! 3–1

46. perc: GÓL! EZ GYORS VOLT!Álvarez indította Mahrezt a jobb szélen, aki középre tett De Bruynének, a belga játékosnak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát, miután a kivetődő Alisson nem tudta azt elérni! 2–1

Csere nem volt a szünetben.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Feszült volt az első félidő, a játékvezetőnek többször is el kellett beszélgetnie a játékosokkal (Fotó: AFP)

Szabálytalanságok: 5–6

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Két perc a ráadás.

Helyzet nélkül telnek a percek.

33. perc: Rodri húzta vissza Jotát, sárga lap.

Grealishtől (jobbra) jött a gólpassz, Álvarezé a gól (Fotó: AFP)

28. perc: GÓL! EGYENLÍT A CITY!Szép City-támadás végén Grealish tette be balról a labdát laposan, középen pedig Álvarez érkezett, aki 6 méterről a kapuba passzolt! 1–1

22. perc: Mahrez lőtt kapura 13 méterről, nem sokkal fölé!

20. perc: Szalah kapta fel a vizet, és a reklamálásért sárga lapot kapott.

Szalah szerzett vezetést a Liverpoolnak (Fotó: AFP)

17. perc: GÓL! VEZET A LIVERPOOL!Diogo Jota lépett ki a leshatárról a felezővonal utánAlexander-Arnold indítását követően, a 16-oson belülre vezette a labdát, majd visszatette lövésre Szalahnak, aki 13 méterről bevágta a kapu jobb oldalába! 0–1

15. perc: Mahrez szabadrúgása 20 méterről nem sokkal ment el a jobb felső sarok mellett!

11. perc: Rodri tűzte rá 16 méterről, ám középre ment a labda, így nem jelentett gondot a kapusnak.

9. perc:De Bruyne beadása után Gündogan tette kapura a labdát, de nem volt benne erő, így Alisson könnyedén fogta.

A City kék, a Liverpool piros szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Haaland ma csak a lelátóról figyelheti az eseményeket (Fotó: AFP)

ELŐZMÉNYEK

Erling Haaland a norvég válogatott edzőtáborábanágyéksérülést szenvedett, és nem sikerült felépülnie a mai rangadóra, így a hazaiak meccskeretébe sem került be.

A Manchester City 10 mérkőzés óta veretlen minden sorozatot figyelembe véve. Eközben a Liverpool az előző két meccsét – egyet a bajnokságban és egyet a Bajnokok Ligájában – elvesztette, ráadásul ebben a szezonban a Premier League-ben pocsék a mérlege vendégként: 3 győzelem, 3 döntetlen és 7 vereség.

Legutóbb a Ligakupában találkozott egymással a két fél, akkor a City 3–2-re nyert otthon. Előtte a bajnokságban a Liverpool 1–0-ra nyert hazai pályán.

Örökmérleg: 191 mérkőzésen 91 Liverpool-győzelem, 49 City-siker és 51 döntetlen.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Manchester City–Liverpool rangadó a Premier League-ben!