Az Arsenal drámai végjátékban legyőzte a Manchester Unitedet

2023.01.22. 17:18
Nketiah fejesénél nem volt esélye De Geának (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában az Arsenal 3–2-re legyőzte a Manchester Uniedet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

ARSENAL–MANCHESTER UNITED 3–2 (1–1)
London,
Emirates Stadion. V: Taylor
ARSENAL:
Ramsdale – White (Tomijaszu, a szünetben), Saliba, Gabriel, Zincsenko – Ödegaard (Holding, 90+3.), Partey, Xhaka – Saka, Nketiah, Martinelli (Trossard, 82.). Menedzser: Mikel Arteta
MAN. UNITED:
De Gea – Wan-Bissaka, Varane (Garnacho, 90+3.), Li. Martínez, Shaw – McTominay, Eriksen – Antony (Fred, 71.), B. Fernandes, Rashford – Weghorst. Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző: Nketiah (24., 90.), Saka (53.), ill. Rashford (17.), Li. Martínez (59.)

A labda az Arsenal térfelén pattogott azok után, hogy a Manchester City Erling Haaland triplájával 3–0-ra legyőzte a Wolverhampton Wandererst hazai pályán vasárnap délután.

Arteta csapata már a mérkőzés elején rendkívül motiváltan futballozott, az első tíz percben a Manchester United teljesen beszorult. Ezt valahogy átvészelték a „vörös ördögök”, a 17. percben pedig meg is szerezték a vezetést – Marcus Rasford szerzett labdát az Arsenal térfelén, majd gyors kényszerítőt követően nagyjából húsz méterről tüzelt. Ramsdale hiába vetődött, a labda a jobb alsó sarokban landolt. 0–1

Nem kellett sokat várni az egyenlítő gólra, hét perccel később Ödegaard dobta ki a labdát szélre Xhakának, a svájci nagyszerű beadással találta meg Eddie Nketiaht, és a csatár védhetetlenül fejelt De Gea kapujába. 1–1

A remek iramú első félidő után a folytatásban sem álltak le a felek. Az 53. percben Bukayo Saka a jobbösszekötő helyéről húzott befelé, majd távolról kellemetlen, lapos lövéssel próbálkozott. Talán a Manchester United védői és De Gea is inkább beadásra számítottak, a spanyol kapus nem is ért le idejében. 2–1

A fordítás után előrébb merészkedett az MU, s pillanatok alatt ki is egyenlítette az állást. Egy bal oldali szögletet követően óriásit hibázott Ramsdale, mert ahelyett, hogy kiütötte volna a labdát, meg akarta fogni. A labda kicsúszott a kapus kezéből, Lisandro Martínez pedig lecsapott a lehetőségre, és mindenkin átfejelte a labdát. 2–2

Az utolsó fél órában inkább az „ágyúsoknak” volt lehetőségük a gólszerzésre, de a jobb kapufának és David de Geának köszönhetően sokáig nem született meg az ötödik gól. Talán már a vendégek elkönyvelték az ikszet, amikor ismét jött Nketiah. A debütáló Trossard passzolt a bal szélen felfutó Zincsenkónak, aki egyből középre továbbított. Ödegaard nem találta el jól a labdát, de így lett jó a 23 éves csatárnak, aki ismét bevette De Gea kapuját.

Az Arsenal 3–2-re megnyerte a rangadót, így jelenleg úgy áll öt ponttal a Manchester City előtt, hogy még egy meccsel kevesebbet is játszott, mint a regnáló bajnok.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE, AZ ARSENAL NYERT!

90+3. perc: Garnacho váltotta Varane-t, Holding pedig Ödegaard-t.

90. perc: három perc a hosszabbítás.

90. perc: DRÁMA, ÚJRA VEZET AZ ARSENAL! Trossard passzolt a bal szélen felfutó Zincsenkónak, aki egyből középre passzolt. Ödegaard nem találta el jól a labdát, de így lett jó Nketiahnak – a fiatal támadó közelről betalált, 3–2 az Arsenalnak.

87. perc: Eriksen nyargalt végig a középpályán, a tizenhatoshoz érve még lövésre is volt ereje, de Gabriel szépen blokkolt.

84. perc: MICSODA BRAVÚR! Egy szabadrúgás után McTominayről csorgott tovább a labda, s egyenesen Nketiah elé pattant. Az Arsenal 14-ese kapásból lőtt, De Gea hihetetlen mozdulattal védett.

83. perc: Luke Shaw sárgult be, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a hazai csapat.

82. perc: debütáló az Arsenalnál, Trossard állt be Martinelli helyére.

82. perc: Bruno Fernandes maradt lenn a földön, de nincs komolyabb baja.

80. perc: most az életéért védekezik a Manchester United, az Arsenal teljesen beszorítja Varane-t és társait. A labda folyamatosan a vendégek tizenhatosán belül van, csak ideiglenesen tudnak tisztázni az MU védői.

78. perc: micsoda jelenetek! Martinelli csinált egy pazar esernyőcselt a tizenhatoson belül, ezt követően a lövése is jónak tűnt, de Martínez fejjel szögletre mentett.

76. perc: Eriksen előtt adódott majdnem lehetőség a tizenhatoson belül, de Saliba végül elhozta előle a labdát.

71. perc: csere az MU-nál, Fred váltja Antonyt.

70. perc: KAPUFA! türelmesen passzolgatott az Arsenal, majd Sakához került a labda. Akárcsak a góljánál, ismét befelé cselezett, a lövése a kapufán csattant. De Gea ezt csak nézta.

66. perc: ÓRIÁSI HELYZET! Ödegaard megint zseniális passzt adott Xhakának, aki teljesen üresen adhatott középre. A labda az egyik vendég védőről a norvég támadó középpályás elé került, Eriksenről óriásit mentett a tíz méterről leadott lövésnél.

Lisandro Martínez gólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

59. perc: ÚJRA DÖNTETLEN AZ ÁLLÁS! Egy bal oldali szögletet követően óriásit hibázott Ramsdale, hiszen ahelyett, hogy kiütötte volna a labdát meg akarta fogni azt. A játékszer kicsúszott a kapus kezéből, Lisandro Martínez pedig lecsapott a lehetőségre, s mindenkin átfejelte a zsugát. 2–2

55. perc: MI MARADT KI?! Rashford szép cselek után került helyzetbe a tizenhatoson belül, az angol támadó azonban nem tudott túljárni Ramsdale eszén, szép védést mutatott be a kapus.

Saka gólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

53. perc: MICSODA GÓL, FORDÍTOTT AZ ARSENAL! Bukayo Saka a jobb összekötő helyéről húzott befelé, majd távolról kellemetlen, lapos lövéssel próbálkozott. Talán a Manchester United védői és De Gea is inkább beadásra számított, a spanyol kapus nem is ért le időben. 2–1

52. perc: Ödegaard keresett opciót a tizenhatos előterében, majd fantasztikus mozdulattal pöccintett Xhaka irányába. A svájci már épp lőtt volna, amikor keresztezett Lisandro Martínez, s egy parádés becsúszással mentett.

49. perc: Ödegaard kereste Martinellit, de Wan-Bissaka ezúttal tökéletesen védekezett. A labda utána visszakerült a hazaiakhoz, Gabriel pedig elesett a tizenhatoson belül. A hazaiak tizenegyest szerettek volna, de akárcsak a másik oldalon Bruno Fernandes, úgy a brazil védő esése sem ért büntetőt Taylornál.

47. perc: Antony buktatta az ellenfelét, a brazil is kapott egy sárga lapot.

46. perc: a félidőben Mikel Arteta lehozta Ben White-ot, s becserélte Tomijaszut.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: jó iramú első félidőt láthattunk, reméljük, a folytatás is hasonló lesz.

45+2. perc: egy gyönyörű labdakihozatal után Saka próbálkozott három alkalommal is, de Luke Shaw mindháromszor blokkolta honfitársa lövését.

45+1. perc: Zincsenko szúrta a kapura a tizenhatoson kívülről, de inkább csak eltörte a labdát, ami így lövésnek sem volt jó, s passznak sem.

45. perc: két perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Xhaka ismét Nketiaht kereste a tizenhatoson belül, de most figyeltek a vendég védők, Martínez tisztázott.

38. perc: a Manchester Unitedtől eddig csupán két átlövést láthattunk – igaz, abból az egyik egy parádés gól lett – míg az Arsenal már hét alkalommal veszélyeztette De Gea kapuját. Más kérdés, hogy a spanyol kapusnak csak egyszer kellett volna védést bemutatni, Nketiah fejesénél ez nem jött össze.

33. perc: Arteta addig reklamált Taylornál, míg a játékvezető egy sárga lapot mutatott fel a spanyol szakvezetőnek.

28. perc: hoppá, McTominay szánta el magát lövésre! A skót nagyjából húsz méterről csavart, Ramsdale szép mozdulatal tolta szögletre a labdát.

Nketiah gólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

24. perc: EGYENLÍT AZ ARSENAL! Ödegaard dobta ki a labdát szélre Xhakának, a svájci nagyszerű beadással találta meg Eddie Nketiaht. A csatár védhetetlenül fejelt De Gea kapujába. 1–1

21. perc: Nketiahnak gurított le lövésre a tizenhatoson belül Xhaka, de a fiatal csatár lövése levágódott az egyik vendég védőről. A szögletnél is visszagurítással próbálkoztak a hazaiak, ám Martinelli nem találta el a kaput.

19. perc: White lépett oda csúnyán Rashfordnak, Taylor sárgát adott a védőnek.

Rashford gólját IDE KATTINTVA tekinthetik meg!

17. perc: MICSODA GÓL, VEZET AZ MU! Marcus Rasford szerzett labdát az Arsenal térfelén, majd egy gyors kényszerítőt követően nagyjából húsz méterről tüzelt. Ramsdale hiába vetődött, a labda a jobb alsó sarokban landolt. 0–1

16. perc: az első negyedórában az Arsenal előtt adódott több lehetőség, a Manchester United inkább a biztonságra törekszik, de már nincs akkora szorításban, mint az első öt percben.

10. perc: Ödegaard előtt nyílt meg nagy terület, egy hosszú labdavezetés után Martinellinek passzolt a védők között. A brazil támadó az átvétel után egyből kapura lőtt, a labda viszont nem egy blokkoló védőről lepattant.

9. perc: Martinelli tüzelt kapura a tizenhatos vonaláról, de a labda jócskán a kapu fölött szállt el.

6. perc: Bruno Fernandes indult be a védők mögé, a jó passz után Gabriel és Ramsdale között elpöckölte a labdát a portugál. Mivel Ramsdale hozzáért, azonnal tizenegyest reklamált Taylornál, aki azonban nem fújt a sípjába.

5. perc: a Manchester United inkább a bal oldalon próbálkozik támadásépítéssel, de Ben White egyelőre jól fogja Marcus Rashfordot.

2. perc: remekül kezd az Arsenal, egy szép, gyors támadás végén Ödegaard lőhetett a tizenhatoson belülről, de a labda lepattant. A szöglet után Thomas Partey került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput.

1. perc: útjára indult a labda.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A két csapat legutóbbi összecsapásán a Manchester United 3–1-re legyőzte Mikel Arteta együttesét. Marcus Rashford kétszer volt eredményes azon a mérkőzésen.

A legutóbbi fordulóban az Arsenal Hugo Lloris öngóljával és a remek formában lévő Martin Ödegaard távoli bombájával 2–0-ra legyőzte a városi rivális Tottenhamet, míg a Manchester United egy ráadásban bekapott gól miatt két pontot elvesztett a Crystal Palace otthonában.

Casemiro összeszedte az ötödik sárga lapját is a 20. fordulóban, így a brazil klasszis nélkül kell kiállnia Erik ten Hag csapatának.

KORÁBBAN
Leeds United–Brentford 0–0
Manchester City–Wolverhampton Wanderers 3–0 (Haaland 40., 49., 54.)

SZOMBATOK JÁTSZOTTÁK
Crystal Palace–Newcastle United 0–0
Liverpool–Chelsea 0–0
AFC Bournemouth–Nottingham Forest 1–1 (Anthony 28., ill. Surridge 83.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–2 (Albrighton 38., H. Barnes 63., ill. Mitoma 27., E. Ferguson 88.)
Southampton–Aston Villa 0–1 (Watkins 77.)
West Ham United–Everton 2–0 (Bowen 34., 41.)