M. D. 2021.10.23 15:20 Frissítve: 2021.10.23 15:55

PL: angol gólok egymás után, a Chelsea kitömte a sereghajtót

A Chelsea 7–0-ra kitömte a sereghajtó Norwich Cityt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában, ezzel megszilárdította vezető helyét a tabellán.

Reece James és Mason Mount is betalált a Norwich ellen (Fotó: AFP)

Romelu Lukaku és Timo Werner nélkül is kötelező feladat várt a listavezető Chelsea-re, amely a nyeretlen ligautolsót, az első nyolc fordulóban csak két pontot gyűjtő Norwich Cityt fogadta a Stamford Bridge-en. Thomas Tuchel együttese esélyeshez méltó módon kezdte a mérkőzést, hiszen Mason Mount átlövésével és Callum Hudson-Odoi értékesített ziccerével már az első húsz perc végén 2–0-ra vezetett; a két angol futballista a Chelsea 13. és 14. gólszerzője volt a Premier League jelenlegi idényében. A harmadik találatot egy újabb hazai (mármint angol) játékos, Reece James rúgta, leheletfinom bokamozdulattal átemelve Tim Krult (3–0).

AZ ELSŐ FÉLIDŐ GÓLJAI

Daniel Farke, a Norwich német trénere a szünetben kettőt is cserélt, de ezzel nem tudta talpra állítani csapatát. Nem sokkal Édouard Mendy látványos védése után Ben Chilwell lőtte ki a bal alsó sarkot, ezzel sorozatban a negyedik bajnokiján volt eredményes, ám ennél is érdekesebb, hogy a Chelsea-ben PL-találkozón most először szerzett gólt négy angol játékos is (4–0)!

Szegény Norwichot az ág is húzta, öt perccel később Max Aaronsról a saját kapujába pattant a labda a londoni kékek a Tuchel-érában most először szereztek legalább öt gólt bajnoki összecsapáson (5–0). Három perccel ezután a Jamesszel szemben durván szabálytalankodó Ben Gibsont második sárga lappal kiállította a játékvezető.

Az utolsó percekhez érve a Chelsea a videobíró közreműködésével (de egyébként jogosan) egy tizenegyest is kapott, amelyet Mount kihagyott, ám Krul még a labda elrúgásának pillanata előtt elmozdult a gólvonalról, így a játékvezető újrarúgatta a büntetőt – Mount másodszor már nem hibázott, bár a nagy tizenegyesölő hírében álló holland kapus ehhez a lövéséhez is hozzáért (6–0).

Mount és a Chelsea palettája a hosszabbításban vált teljessé, Loftus-Cheek önzetlen átadása után az angol válogatott középpályás megszerezte a harmadik gólját és kialakította a megsemmisítő, 7–0-s végeredményt. Mount a londoni klub történetének 20. triplázója a PL-ben, a vonatkozó csúcsot az Arsenal (21) tartja.

Thomas Tuchel vezetésével a Chelsea a legnagyobb különbségű sikerét könyvelte el, és a hétvége többi meccsének eredményétől függetlenül a 9. forduló után is marad a bajnoki tabella élén.

A Norwich ezen a délutánon darabjaira hullott…

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Chelsea–Norwich City 7–0 (Mount 8., 85., 90+1. – a másodikat 11-esből, Hudson-Odoi 18., R. James 42., Chilwell 57., Aarons 62. – öngól)
Kiállítva: Gibson (Norwich, 65.)

Később
16.00:
Crystal Palace–Newcastle
16.00: Everton–Watford (Tv: Digi Sport1)
16.00: Leeds United–Wolverhampton
16.00: Southampton–Burnley
18.30: Brighton–Manchester City (Tv: Digi Sport1)
Vasárnap
15.00: Brentford–Leicester
15.00: West Ham United–Tottenham (Tv: Digi Sport1)
17.30: Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

Pénteken játszották
Arsenal–Aston Villa 3–1 (Partey 23., Aubameyang 45+6., Smith Rowe 56., ill. J. Ramsey 82.)

1. Chelsea 9 7 1 1 23–3 +20  22
  2. Liverpool 8 5 3 22–6 +16  18
  3. Manchester City 8 5 2 1 16–3 +13  17
  4. Brighton & Hove Albion 8 4 3 1 8–5 +3  15
  5. Tottenham 8 5 3 9–12 –3  15
  6. Manchester United 8 4 2 2 16–10 +6  14
  7. West Ham 8 4 2 2 15–10 +5  14
  8. Everton 8 4 2 2 13–9 +4  14