PL: Agüero triplájával Man. City-siker a Chelsea otthonában

2016.04.16. 20:26
Sergio Agüero mesterhármasával nyert a Manchester City a Chelsea otthonában (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Manchester City Sergio Agüero triplájával 3–0-ra nyert a Chelsea otthonában.

A mérkőzés Diego Costa lehetőségeivel kezdődött, majd De Bruyne és Nasri helyzete után Courtois védéseivel folytatódott, de az első fél órában egyik háló sem rezdült meg.

A 33. percben már igen, a Chelsea szöglete után City-kontra végén De Bruyne passzából Sergio Agüero talált be, egy cselt követően 20 méterről kilőve a bal alsót – az egyik védő segítségével (0–1).

A Chelsea így sorozatban a 10. hazai bajnokiján kapott gólt – már a kilenc meccs is negatív klubrekord volt.

A fordulást követően újabb kontrából növelte előnyét a City, De Bruyne, Nasri, Agüero volt a labda útja, és bár az argentin lesgyanús helyről indult, az asszisztens zászlaja nem emelkedett, a labda pedig Courtois felett átszállva a jobb alsóban kötött ki (0–2).

A hajrában eldőlt a meccs, Courtois buktatta Fernandinhót, ő ezért piros lapot, a City meg büntetőt kapott, Agüero pedig higgadtan a jobb alsóba lőtte 99. PL-gólját (0–3).

Agüero Kanu és Van Persie után a harmadik játékos, aki a PL-ben triplázni tudott a Chelsea otthonában, Courtois pedig a hatodik kapus, aki egy idényen belül két pirosat is kapott.

A City 3–0-s győzelmével megelőzte a vasárnap a Crystal Palace-t fogadó Arsenalt a tabellán.

A Chelsea egymás után két meccset veszített el a bajnokságban, Guus Hiddink 2004 februárja óta nem kapott ki egyik klubcsapatával sem egymást követő két bajnokin.