PL: a „vörös ördögök” pokolra küldték az Aston Villát

2016.04.16. 17:52
Marcus Rashford lett az első MU-játékos, aki 19. születésnapja előtt négy gólt szerzett a PL-ben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Manchester United 1–0-ra legyőzte az Aston Villát, amely így kiesett a PL-ből.

Sorozatban nyolc vereséggel a háta mögött érkezett a sereghajtó az Old Traffordra, és a 32. percben ismét hátrányba került: Valencia jobb oldali beadását Rashford továbbította a kapuba (1–0).

Marcus Rashford lett az első Manchester United-játékos, aki 19. születésnapja előtt négyszer is betalált a Premier League-ben.

A hajrában az Aston Villa mindent elkövetett a gólszerzés érdekében, de hiába alakította ki sorozatban a helyzeteket a vendégcsapat, De Gea helyett a kapufa és Blind is menteni tudott, így kihúzta a Manchester United.

Az Aston Villa pedig hősies küzdése ellenére kiesett a Premier League-ből. A Villa először esett ki a PL-ből, és 1987 óta először az első osztályból, így már csak a Manchester United, az Arsenal, a Tottenham, a Liverpool, a Chelsea és az Everton mondhatja el magáról, hogy sohasem intett búcsút a Premier League-nek.

A többi meccsen

A West Bromwich otthon kikapott a Watfordtól, ebben pedig óriási szerepe volt Ben Watson mellett Saido Berahinónak is, aki két büntetőt is kihagyott (0–1). Berahino a harmadik játékos Juan Pablo Ángel és Darren Bent után, aki egy meccsen két tizenegyest is rontott a PL-ben.

Ami ennél is durvább, hogy Bent két büntetőjét is a most a Watfordot erősítő Heurelho Gomes védte ki!

A Newcastle United háromgólos győzelemmel tartotta életben élvonalbeli álmait (3–0), az Everton pedig hiába szerzett vezetést, meg kellett elégednie egy ponttal (1–1).

Newcastle United–Swansea City (3–0)