PL: a West Ham simán legyűrte a Manchester Unitedet

S. B.S. B.
2023.12.23. 15:26
Jarrod Bowen (jobbra) góljával szerezte meg a West Ham a vezetést (Fotó: Getty Images)
A West Ham United hazai pályán 2–0-ra győzte le a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában, szombaton.

A West Ham nagyon hullámzó teljesítménnyel érkezett a szombat kora délutáni találkozóra. A londoniak az utóbbi hetekben ugyan legyőzték a Tottenhamet és az Európa-ligában is sima győzelmet arattak, de a Fulham 5–0-ra, míg a Liverpool 5–1-re simázta le őket.

Az MU az eddigi bukdácsolását valamivel szépítette a múlt heti, 0–0-s döntetlen a „vörösök” ellen, de nagy reményei így sem lehettek a manchesteri drukkereknek.

Az első játékrész kifejezetten eseménytelenül alakult, egyik gárdának sem sikerült veszélyeztetni másik kapuját. A 39. percben egy szép labdaszerzést követően ugyan Alejandro Garnacho a mérkőzés legnagyobb lehetőségéhez jutott és szinte egyedül vihette kapura a labdát, ám mire ellőtte, odaértek a védők, akiken meg is pattant a lövés, így továbbra sem változott az állás.

A fordulás után azonban már inkább a West Ham alakított ki helyzeteket, aminek meg is lett az eredménye. A 72. percben ugyanis Lucas Paqueta csodálatos megoldással juttatta Jarrod Bowen elé a labdát, aki – kicsit szerencsésen ugyan, de – át tudta vinni az André Onanán, hogy megszerezze a vezetést. A folytatásban sem lassítottak a londoniak, és pár percre rá megduplázták az előnyüket. Ismét Paqueta adta szépen előre a labdát, amelyet ezúttal Mohammed Kudus vett át és lőtt magabiztosan a jobb alsóba.

A hajrában még próbálkoztak a manchesteriek, és még akadt is néhány lehetőségük, de még szépíteniük sem sikerült – maradt a 2–0.

PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
West Ham United–Manchester United 2–0
(Bowen 72., Kudus 78.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Sheffield United 1–1 (Zaniolo 90+8., ill. Archer 89.)

16.00: Nottingham Forest–AFC Bournemouth
16.00: Tottenham Hotspur–Everton (Tv: Spíler1)
18.30: Liverpool FC–Arsenal (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

VASÁRNAP
14.00:
Wolverhampton Wanderers–Chelsea (Tv: Spíler1)
A Manchester City–Brentford mérkőzést a City klub-vb-szereplése miatt elhalasztották.

1. Arsenal 17 12 3 2 35–15 +20 39
2. Aston Villa 18 12 3 3 38–22 +16 39
3. Liverpool 17 11 5 1 36–15 +21 38
4. Manchester City 17 10 4 3 40–20 +20 34
5. Tottenham 17 10 3 4 35–23 +12 33
6. West Ham 18 9 3 6 31–30 +1 30
7. Newcastle 17 9 2 6 36–21 +15 29
8. Manchester United 18 9 1 8 18–23 –5 28