PL: a liga elfogadta, a kormány engedélyezi a Chelsea eladását

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
Vágólapra másolva!
2022.05.25. 10:03
null
Illusztráció: AFP
Az angol labdarúgó Premier League kedden jóváhagyta a Chelsea eladását az amerikai Todd Boehly vezette befektetői csoportnak, a brit kormány pedig rögtön jelezte, hogy kiadja az üzlet megkötéséhez szükséges engedélyt – írja az MTI.


A klub 4.25 milliárd fontért kerül az új tulajdonoshoz. A Chelsea irányítása a Los Angeles Dodgers résztulajdonosának, Boehlynak a kezében összpontosul majd, a többségi tulajdonos pedig a kaliforniai Clearlake Capital nevű cég lesz.

A kormány szerdán reggel közleményben jelezte, hogy a Premier League döntése után olyan pozícióba került, melyből megindíthatja a vásárláshoz szükséges licenc kiadását.

A londoni egyesületet 19 éven át az orosz Roman Abramovics birtokolta, aki az ukrajnai háború kitörése után, március 2-án jelentette be, hogy kényszerűségből megválik a csapattól. A brit kormány komoly szankciókkal sújtotta a milliárdost, annak Vlagyimir Putyinnal ápolt állítólagos jó kapcsolatai miatt. A kormány ennek kapcsán most azt is hangsúlyozta: az egyik legfontosabb prioritás a vétellel kapcsolatban az, hogy Abramovics semmilyen formában ne részesüljön a vételárból, s a pénzt Ukrajnában, humanitárius célokra kell felhasználni.

Abramovics március elején minden pozícióját feladta a klubnál, amelyet az elmúlt hónapokban egészen május 31-ig ideglenes testület irányít.

A Chelsea labdarúgócsapatának Lőw Zsolt a másodedzője.

Legfrissebb hírek

A BBC-nél is Szoboszlaié lett az előző hónap legszebb gólja a Premier League-ben

Angol labdarúgás
9 órája

Guardiola: Még nem vagyunk készen, de lépésről lépésre haladunk

Angol labdarúgás
10 órája

Arne Slot elmondta, miért cserélte le Kerkez Milost

Angol labdarúgás
21 órája

Haaland duplázott, a City magabiztos győzelmet aratott a United felett

Angol labdarúgás
22 órája

Szalah 95. percben lőtt tizenegyesgóljával maradt százszázalékos a Liverpool

Angol labdarúgás
Tegnap, 17:00

A ráadásban jött a csattanó, egy pontot otthon tartott a Brentford a Chelsea ellen

Angol labdarúgás
2025.09.13. 23:05

A Tottenham szünet után döntötte el a londoni rangadót

Angol labdarúgás
2025.09.13. 20:26

Woltemade volt a nyerőember, először győzött a Newcastle

Angol labdarúgás
2025.09.13. 18:01
Ezek is érdekelhetik