PL: az Everton a Leverkusentől szerződtetett szélsőt – hivatalos
A Premier League-ben szereplő Everton hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a 25 éves angol szélsőt, Demarai Grayt a Leverkusentől.
![]() |
Demarai Gray az Evertonban folytatja (Fotó: AFP) |
A 25 éves balszélső öt éven keresztül játszott korábban a Premier League-ben, akkor a Leicester City játékosaként – 2016-ban bajnok is lett a csapattal. A Bundesligában szereplő Leverkusenhez idén januárban csatlakozott, nagyjából 2 millió euró ellenében, de a váltás nem jött be, hiszen már fél idény után távozott.
Sajtóhírek szerint az Everton szintén 2 millió eurót fizetett érte. A megállapodás 2024 nyaráig szól, de egy negyedik éves opciót is tartalmaz.
„Úgy érzem, férfi lettem. Már nem csak fiatal kölyök vagyok az érkezők között, szeretnék jó benyomást tenni, és hosszú távon biztosítani a helyem a keretben” – mondta szerződtetését követően Gray.
| Demarai Gray has joined from Bayer Leverkusen for an undisclosed fee after agreeing a three-year contract until the end of June 2024 with the option for a fourth year. @22demarai
— Everton (@Everton) July 22, 2021