FA-kupa: Minamino duplázott, negyeddöntős a Liverpool

CS. M.CS. M.
2022.03.02. 23:13
Minamino Takumi villogott, továbbment a Liverpool (Fotó: Getty Images)
A Premier League-ben szereplő Liverpool 2–1-re legyőzte a szintén élvonalbeli Norwich Cityt az angol labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Tartalékosan, takaréklángon játszott az Anfielden a Liverpool a Norwich City elleni FA-kupa-nyolcaddöntőben, de így is nyerni tudott. Az első félidőben egy pazar akció végén Minamino Takumi szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, majd a második gólt is a japán támadó szerezte, így volt 2–0 az állás a szünetben.

A folytatásban is a Liverpool irányított, de a 76. percben Lukas Rupp tizenhatoson kívüli lövéséből gól lett, ezzel szépített a Norwich, majd az egyenlítésre is megvolt a lehetősége. Utóbbival azonban nem tudott élni, így a Liverpool jutott be a legjobb nyolc közé. 2–1

ANGOL FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Liverpool–Norwich City 2–1
(Minamino 27., 39., ill. Rupp 76.)

KORÁBBAN
Luton (II.)–Chelsea 2–3
(Burke 2., Cornick 40., ill. Saúl 27., Werner 68., Lukaku 79.)
Southampton–West Ham United 3–1 (Perraud 31., Ward-Prowse 69., Broja 90+5., ill. M. Antonio 60.)