FA-kupa: Kepa a hős, a Chelsea a ráadásban kerekedett harmadik ligás riválisa fölé

2022.02.05. 17:00
Jorginho Kepa nyakában, a spanyol kapus döntő érdemeket vállalt a Chelsea győzelmében (Fotó: AFP)
A Chelsea hosszabbítás után győzte le 2–1-re a harmadosztályú Plymoutht az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában. A West Ham United ugyancsak a ráadásban kerekedett a hatodik ligás Kidderminster fölé.

A Kepa – Azpilicueta (Chalobah, 112.), Christensen (Marcos Alonso, a szünetben), Rüdiger, M. Sarr – Kovacic (Werner, 82.), Jorginho, Mount (Saúl, 97.) – Zijes, R. Lukaku, Hudson-Odoi (Havertz, 64.) összetételben szereplő Chelsea már a nyolcadik percben hátrányba került a harmadosztály hetedik helyén álló Plymouth elleni hazai találkozón (VIDEÓ ITT)!, ám az első félidő végén az igen aktívan futballozó, a meccs egészében hat kapura lövést megeresztő csapatkapitány, César Azpilicueta gyönyörű mozdulattal egyenlített. VIDEÓ ITT!

A rendes játékidőben nem esett már újabb gól, noha a Chelsea a kilencven perc alatt összesen 35 kapura lövéssel/fejessel próbálkozott.

A ráadás első félidejének végén szép összjáték után Marcos Alonso találatával a hazaiak megfordították az állást. VIDEÓ ITT! A 118. percben aztán a Plymouth tizenegyeshez jutott, a labda mögé Ryan Hardie állt, akinek erőtlen lövését Kepa kivédte.

A Chelsea így spanyol légiósai főszereplésével 2–1-re megnyerte a mérkőzést, és bejutott a legjobb 16 közé. Thomas Tuchel együtteséhez hasonlóan túlórában győzött a West Ham United is; a „kalapácsosok” Declan Rice góljával a 91. percben mentették hosszabbításra a hatodik ligás Kidderminster elleni mérkőzést, amelyet aztán Jarrod Bowen 121. percben szerzett találatával nyertek meg.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Chelsea–Plymouth Argyle (III.) 2–1
(Azpilicueta 41., Marcos Alonso 105+1., ill. Gillesphey 8.) – hosszabbítás után
Kidderminster Harriers (VI.)–West Ham United 1–2 (Penny 19., ill. Rice 90+1., Bowen 120+1.) – hosszabbítás után
Manchester City–Fulham (II.) 4–1 (Gündogan 6., Stones 13., Mahrez 53., 57. – az elsőt 11-esből, ill. Fabio Carvalho 4.)
Everton–Brentford 4–1 (Y. Mina 31., Richarlison 48., Holgate 62., Townsend 90+1., ill. Toney 54. – 11-esből)
Wolverhampton–Norwich City 0–1 (McLean 45+1.)
Southampton–Coventry (II.) 2–1 (S. Armstrong 63., Walker-Peters 112., ill. Gyökeres 22.) – hosszabbítás után
Crystal Palace–Hartlepool United (IV.) 2–0 (Guéhi 4., Olise 22.)
Peterborough United (II.)–Queens Park Rangers (II.) 2–0
Huddersfield Town (II.)–Barnsley (II.) 1–0
Stoke City (II.)–Wigan Athletic (III.) 2–0
Cambridge United (III.)–Luton Town (II.) 0–3

Tottenham Hotspur–Brighton 3–1 (Kane 13., 66., March 24. – öngól, ill. Bissouma 63.)

VASÁRNAP
13.00: Liverpool–Cardiff City (II.) (Tv: Spíler1)
17.00: Nottingham Forest (II.)–Leicester City
19.30: AFCBournemouth (II.)–Boreham Wood (V.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Manchester United–Middlesbrough (II.) 1–1 (Sancho 25., ill. Crooks 64.) – 11-esekkel 7–8