FA-kupa: Kane duplázott, nyolcaddöntős a Tottenham

M. D.M. D.
2022.02.05. 22:53
Kis gól is gól – Kane közvetlen közelről kotorta a kapuba a labdát a Tottenham harmadik góljánál (Fotó: AFP)
A Tottenham 3–1-re legyőzte hazai pályán a Brightont az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A londoni együttes a Lloris – C. Romero (Rodon, 77.), D. Sánchez, B. Davies – Emerson Royal (Doherty, 87.), Winks (Bentancur, 77.), Höjbjerg, Reguilón – Lucas Moura (Kulusevski, 69.), Kane, Szon Hung Min (Bergwijn, 69.) összeállításban lépett pályára. A vezetést a 13. percben Harry Kane szerezte meg a hazaiaknak – az angol válogatott támadó pompásan tekert a kapu bal oldalába a tizenhatoson kívülről (VIDEÓ ITT!) –, majd az első félidő közepén Solomon March (a vendégek szemszögéből) peches öngóljával a Spurs megduplázta az előnyét.

A szünet után Yves Bissouma szépített, de még mielőtt a Brighton belelkesedett volna, Kane a második góljával (videó itt!) lehűtötte a kedélyeket (3–1).

Az utolsó huszonöt percben a Tottenhamben bemutatkozott a Juventustól érkező Dejan Kulusevski és Rodrigo Bentancur is.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Tottenham Hotspur–Brighton 3–1
(Kane 13., 66., March 24. – öngól, ill. Bissouma 63.)

VASÁRNAP
13.00: Liverpool–Cardiff City (II.) (Tv: Spíler1)
17.00: Nottingham Forest (II.)–Leicester City
19.30: AFCBournemouth (II.)–Boreham Wood (V.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Chelsea–Plymouth Argyle (III.) 2–1 (Azpilicueta 41., Marcos Alonso 105+1., ill. Gillesphey 8.) – hosszabbítás után
Kidderminster Harriers (VI.)–West Ham United 1–2
(Penny 19., ill. Rice 90+1., Bowen 120+1.) – hosszabbítás után

Manchester United–Middlesbrough (II.) 1–1 (Sancho 25., ill. Crooks 64.) – 11-esekkel 7–8
Manchester City–Fulham (II.) 4–1 (Gündogan 6., Stones 13., Mahrez 53., 57. – az elsőt 11-esből, ill. Fabio Carvalho 4.)
Everton–Brentford 4–1 (Y. Mina 31., Richarlison 48., Holgate 62., Townsend 90+1., ill. Toney 54. – 11-esből)
Wolverhampton–Norwich City 0–1 (McLean 45+1.)
Southampton–Coventry (II.) 2–1 (S. Armstrong 63., Walker-Peters 112., ill. Gyökeres 22.) – hosszabbítás után
Crystal Palace–Hartlepool United (IV.) 2–0 (Guéhi 4., Olise 22.)
Peterborough United (II.)–Queens Park Rangers (II.) 2–0
Huddersfield Town (II.)–Barnsley (II.) 1–0
Stoke City (II.)–Wigan Athletic (III.) 2–0
Cambridge United (III.)–Luton Town (II.) 0–3