FA-kupa: a Leicester a végére nagyon megszórta ellenfelét

2018.01.27. 15:27
A télen szerződtetett Fousseni Diabaté két gólt szerzett (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupa 4. fordulójában a Leicester City idegenben 5–1-re legyőzte a harmadosztályú Peterborough-t.

A két hete szerződtetett Fousseni Diabaté nyitotta meg a gólgyártást a meccsen, Adrien Silva passza után szúrt a jobb alsó sarokba, majd a 12. percben már kettő volt a különbség, Kelechi Iheanacho 20 méterről lőtte ki a jobb alsót (0–2).

Az első fél óra végére eldőlt a meccs, Christian Fuchs bal oldali beadása után Iheanacho robbant be középre, a kapusnak nem volt esélye (0–3).

A második félidőben a szépítés azért összejött a házigazdának, egy igazi, brusztolós góllal, Andrew Hughes lövése végül valahogyan utat talált a kapuba (1–3).

A hajrában Diabaté (lesről) megszerezte második találatát is, a ráadásban pedig Onyinye Ndidi is eredményes volt, így a Leicester 5–1-gyel jutott a 16 közé.