Chelsea: rendkívüli elnökségi ülés, ma Mourinho jövője a téma

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.12.16. 07:16
Egybehangzó angol sajtóértesülések szerint ma rendkívüli elnökségi ülést tart a Chelsea labdarúgócsapata, a téma José Mourinho jövője. Több szakíró szerint a portugál menedzser elbocsátása lényegében eldöntetett, a lelépési díjként számára kifizetendő több mint 40 millió font(!) azonban továbbra is visszatarthatja a szakítástól a klub vezetőit.

Másfél évvel ezelőtt a klub elnökségének öt tagjából három szavazott Mourinho újbóli szerződtetése mellett, kettő ellene. Ma ismét szavazás várható, viszont a portugál támogatottsága házon belül mostanra lényegesen megváltozhatott. Pedig nyáron, a bajnoki cím megszerzését követően még új szerződést kötöttek vele, ami négy évre szólt, és heti 250 ezer fontos fizetést garantált a trénernek.

Az őszi szezon azonban váratlanul gyengére sikerült. A londoniak a BL-ben ugyan csoportelsőként jutottak be a nyolcaddöntőbe – ahol a PSG-vel találkoznak majd –, a bajnokságban ellenben szégyenszemre csak a tizenhatodik helyen állnak tizenhat fordulót követően. A tizenhat bajnokiból négyet nyertek meg, három döntetlenjük mellett kilenc(!) vereségük van. Utóbbiból négyet hazai környezetben szenvedtek el.

A Chelsea a legutóbbi fordulóban – hétfő este – a listavezető Leicester City otthonában kapott ki 2–1-re, Mourinho mérkőzés utáni nyilatkozata, amelyben arra célzott, hogy a csapat elárulta őt és a munkáját, a játékosok körében nem aratott lelkesedést. Az pedig fokozta a labdarúgók elbizonytalanodását, hogy a találkozó szünetében a szokásoktól eltérően mindössze öt percet töltött az öltözőben a szakember. Továbbá az sem tetszik a játékosoknak – többekkel nyílt konfliktusa alakult ki a portugálnak –, hogy edzőjük minden felelősséget rájuk hárít, és semmilyen hibát nem ismer el a magáénak.

Legfrissebb hírek

Mourinho a csapatösszeállításról: Feldobok 25 érmét, és…

Minden más foci
2025.05.13. 19:24

„Ha távozni akar, a feltételek egyértelműek” – a Fenerbahce ragaszkodna Mourinhóhoz

Minden más foci
2025.05.09. 19:15

José Mourinhót kivásárolhatja a portugál szövetség – sajtóhír

Minden más foci
2025.04.25. 10:28

Ancelotti után Mourinho is jelölt a brazil kapitányi posztra – sajtóhír

Minden más foci
2025.04.08. 17:30

Az orrfacsaró – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
2025.04.05. 23:01

Három meccsről tiltották el a kollégája orrát megcsavaró Mourinhót

Minden más foci
2025.04.05. 22:54

Mourinho megcsavarta Sallai edzőjének orrát a kiesés után

Minden más foci
2025.04.03. 09:10

Mourinho: Remélem, hogy csak véletlenszerű, ami velem történik a budapesti döntő óta

Európa-liga
2025.03.14. 07:53
Ezek is érdekelhetik