Arsenal: a játékvezető csalódott a téves kiállítás miatt

2014.03.23. 11:02
Andre Marriner játékvezető rendkívül csalódott volt a Chelsea–Arsenal (6–0) szombati angol labdarúgó-bajnoki után, mivel a kezező Alex Oxlade-Chamberlain helyett Kieran Gibbst állította ki. Eden Hazard lövésébe a fiatal középpályás kézzel ért bele, a bíró mégis a balbekknek mutatta fel a piros lapot, tévesen.

„Nagyon sajnálatosak az ilyen incidensek és gyakran különböző technikai okok miatt történnek meg. Amellett, hogy nem volt egyszerű döntés, Andre nagyon csalódott, hogy rossz embert állított ki. Ennek hangot is adott az események elemzése után" – írja hivatalos közleményében a brit játékvezetőket tömörítő szervezet.

Clive Thomas, korábbi játékvezető a BBC-nek elmondta: undorító és egyben sokkoló döntést hozott Marriner, akinek ebben a szezonban nem kellene több meccset vezetnie.

José Mourinho, a Chelsea menedzsere és az Arsenalt irányító Arsene Wenger is elmondta a véleményét az esetről. Kíváncsi rá? Kattintson ide!

AZ ESET

ANGLIA, PREMIER LEAGUE – EMLÉKEZTETŐ
31. FORDULÓ
Chelsea–Arsenal 6–0

London, Stamford Bridge, 41 614 néző. Vezette: Marriner
CHELSEA: Cech – Ivanovics, G. Cahill, Terry, Azpilicueta – D. Luiz (Obi Mikel, 72.), Matics – Schürrle, Oscar (Szalah, 67.) Hazard – Eto'o (Torres, 9.)
Kispad: D. Ba, Kalas, Lampard, Schwarzer (kapus)
ARSENAL: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny (Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Arteta, Oxlade-Chamberlain (Flamini, a szünetben) – Rosicky, Cazorla, Podolski (Vermaelen, 24.) – Giroud
Kispad: Fabianski (kapus), Gnabry, Källström, Sanogo
Gólszerző: Eto'o (5.), Schürrle (7.), Hazard (17. – 11-esből), Oscar (42., 66.), Szalah (71.)
Kiállítva: Gibbs (17.)