Angol Ligakupa: az MU legyőzte a Burnleyt, kiesett a Brighton

R. D. P.R. D. P.
2022.12.21. 23:00
Rashford (balra) a vb-n is veszélyesen futballozott, most a klubjában folytatta jó sorozatát (Fotó: Getty Images)
A Manchester United hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a másodosztályú Burnley ellen, így bejutott a legjobb nyolc közé az Angol Ligakupában. A szerdai játéknapon a Nottingham Forest a Blackburn Rovers otthonában vívta ki a továbbjutást, míg a Brighton alacsonyabb osztályú ellenfelével szemben búcsúzott a sorozattól.

A Manchester United Christian Eriksen találatával jutott vezetéshez az első félidőben, majd a fordulást követően Marcus Rashford is eredményes volt. Ez végképp megpecsételte a Burnley sorsát, így Vincent Kompany gárdája búcsúzott a sorozattól.

A Nottingham Forest korán előnybe került Brennan Johnson büntetőjével, amire a szünethez közeledve Scott Wharton válaszolt a Blackburn Rovers részéről. A második játékrészben Jesse Lingard és Taiwo Awoniyi lőtte tovább Steve Cooper csapatát a negyeddöntőbe, majd a véghajrában Johnson ismét betalált.

A Brighton gól nélküli döntetlent követően tizenegyesekkel búcsúzott a Ligakupától, méghozzá a harmadosztályú Charlton Athletic ellen. A büntetők során számos játékos hibázott, a győztes oldalon három, míg a veszteseknél négy próbálkozás maradt ki.

ANGOL LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Blackburn Rovers (II)–Nottingham Forest 1–4(S. Wharton 43., ill. Johnson 13. – 11-esből, Lingard 54., Awoniyi 79.)
Manchester United–Burnley (II) 2–0 (Eriksen 27., Rashford 57.)
Charlton Athletic (III)–Brighton & Hove Albion 0–0 11-esekkel 4–3