PL: magabiztos győzelemmel ismét a tabella élén az Arsenal

Sári RolandSári Roland
2024.04.06. 20:29
Ismét az „ágyúsok” vezetik a Premier League-et (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal magabiztosan, 3–0-ra legyőzte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Az Arsenal szó szerint az első perctől uralta a találkozót, már a mérkőzés legelején közel állt hozzá, hogy megszerezze a vezetést, amikor Martin Ödegaard szabadrúgása éppen Gabriel fejére érkezett, és a labda nem sokkal ment mellé. A folytatásban sem vettek vissza a vendégek, rendre meg tudták közelíteni a Brighton kapuját, azonban a támadások befejezése pontatlan volt.

A 33. percben Tariq Lamptey látványos szabálytalansága után tizenegyeshez jutott az Arsenal, a labda mögé Bukayo Saka állt, és a kapu jobb oldalába helyezett – Bart Verbruggen esélytelen volt a lövéssel szemben. 0–1

A folytatásban még volt bőven lehetősége az „ágyúsoknak”, de a szünetig már nem sikerült növelniük előnyükön. Nem úgy a második játékrészben! A 62. percben Jorginho szépen elvitte a labdát a védők mellett, az alapvonaltól visszapasszolta Kai Havertznek, aki kihasználta a lehetőséget. 0–2

A lefújásig kiegyenlítődött a játék, mégis tovább nőtt a vendégek előnye. Leandro Trossard a 86. percben végignyargalt a pályán, és nyugodtan fejezte be az akciót, kialakítva a 0–3-as végeredményt.

A győzelemmel az Arsenal ismét a tabella élére állt, ám egy mérkőzéssel többet játszott a Liverpoolnál, amely a Manchester Uniteddel mérkőzik meg vasárnap.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Brighton–Arsenal 0–3 (Saka 33. – 11-esből, Havertz 62., Trossard 86.)
KORÁBBAN
Crystal Palace–Manchester City 2–4 (Mateta 4., Édouard 85., ill. De Bruyne 13., 70., R. Lewis 47., Haaland 66.)
Luton–Bournemouth 2–1 (Clark 73., Morris 90., ill. Tavernier 52.)
Aston Villa–Brentford 3–3 (Watkins 39., 81., Rogers 46., ill. Jörgensen 59., Mbeumo 61., Wissa 68.)
Everton–Burnley 1–0 (Calvert-Lewin 45+2.)
Fulham–Newcastle United 0–1 (Guimaraes 81.)
Wolverhampton–West Ham United 1–2 (Sarabia 33. – 11-esből, ill. Paquetá 73. – 11-esből, Ward-Prowse 85.)