Őrület: Palmer triplázott, a Chelsea 101. perces góllal nyert az MU ellen

D. Á.D. Á.
2024.04.04. 23:15
Cole Palmer újabb tizenegyest értékesített (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 4–3-ra legyőzte a Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ
Chelsea–Manchester United 4–3 (2–2)
London, Stamford Bridge. Vezette: Gillett
Chelsea: Petkovics – Gusto (Gilchrist, 75.), Disasi (Chalobah, 75.), Badiashile, Cucurella – Caicedo (Chukwuemeka, 71.), E. Fernández – Palmer, Gallagher (Madueke, 89.), Mudrik (Sterling, 71.) – N. Jackson. Menedzser: Mauricio Pochettino
Manchester United: Onana – Dalot, Varane (J. Evans, a szünetben; Kambwala, 66.), H. Maguire, Wan-Bissaka – Casemiro (McTominay, 75.), Mainoo – Antony, B. Fernandes, Garnacho (Mount, 85.) – Höjlund (Rashford, 66.). Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző: Gallagher (4.), Palmer (19., 90+10., 90+11. – az első kettőt 11-esből), ill. Garnacho (34., 67.), B. Fernandes (39.)

Fantasztikusan kezdte a Chelsea a rangadót, hiszen már a 4. percben megszerezte a vezetést: a Manchester United térfelén szerzett labdát a hazai csapat, majd Gusto indult meg a jobb szélen. A védő lapos beadása megpattant, a labda egyenesen Conor Gallagherhez pattant, aki állítás nélkül lőtt Onana kapujába. Bő negyedórával később jött is a második hazai gól, Cole Palmer higgadtan gurított a bal alsó sarokba tizenegyesből.

Fél óra után csak magára talált a Manchester United, öt perc alatt ki is egyenlített: előbb Alejandro Garnacho váltotta gólra Caicedo hatalmas hibáját, majd Bruno Fernandes fejelt gólt Dalot beadásából.

A fordulás után is támadó szellemben futballoztak a felek, a második félidő derekán pedig Ten Hag csapatának a fordítás is összejött – Badiashile vesztett labdát a Manchester United térfelén, a vendégek azonnal kontrát indítottak. Antonyt nem tudta utolérni Cucurella, a brazil szélső fantasztikus mozdulattal, külsővel adott középre Garnachónak, aki megelőzte Petkovicot, és az üres kapuba fejelt.

Az MU ráült az eredményre, és időközönként tetszetős labdatartással húzta az időt. Úgy nézett ki, hogy a „vörös ördögök” elviszik a három pontot a Stamford Bridge-ről, a 98. percben viszont jött az újabb fordulat: Dalot felvágta Maduekét a tizenhatoson belül, így ismét büntetővel jöhetett a Chelsea. Palmer most sem izgulta túl a dolgot, ugyanoda gurította a labdát, mint az első tizenegyesnél.

Még ezzel sem volt vége, egy perccel később a manchesteri védők teljesen elaludtak egy szögletnél, Fernández Palmernek gurított, aki egy átvétel után tüzelt is, a labda McTominayen megpattant, Onana így tehetetlen volt: 4–3-ra nyert a Chelsea!

Korábban
Liverpool–Sheffield United 3–1 (Darwin Núnez 17.), Mac Allister 77.), Gakpo 90., ill. C. Bradley 58. – öngól)
Szerdán játszották
Arsenal–Luton 2–0 (Ödegaard 24., Hasioka 44. – öngól)
Brentford–Brighton 0–0
Manchester City–Aston Villa 4–1 (Rodri 11., Foden 45+1., 62., 69., ill. Durán 20.)
Kedden játszották
Newcastle United–Everton 1–1 (Isak 15., ill. Calvert-Lewin 88. – 11-esből)
Nottingham Forest–Fulham 3–1 (Hudson-Odoi 9., Wood 19., Gibbs-White 45+3., ill. Adarabioyo 49.)
Bournemouth–Crystal Palace 1–0 (Kluivert 79.)
Burnley–Wolverhampton 1–1 (Bruun Larsen 37., ill. Ait-Nouri 45+3.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 1–1 (Zouma 19., ill. B. Johnson 5.)