PL: most nem sikerült a fordítás, kikapott Nottinghamben az MU

B. A.B. A.
2023.12.30. 21:08
Döbbent Manchester United-játékosok, a Nottingham Forest legyőzte a „vörös ördögöket” (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier league) 20. fordulójában a Nottingham Forest 2–1-re legyőzte odahaza a Manchester Unitedet.

Az előző fordulóban a Manchester United az Aston Villa ellen kétgólos hátrányból fordítva nyert, míg a Nottingham Forest a Newcastle United otthonában állt fel egygólos hátrányból, és húzta be a találkozót 3–1-re.

Az eseménytelenebb első félidő után a második játékrészben már felpörögtek az események. Előbb Diogo Dalot rúgott kapufát a tizenhatos vonaláról, majd a 64. percben vezetést szerzett a Forest. Gonzalo Montiel találta meg Nicolás Domínguezt, aki átvétel nélkül a kapu jobb alsó sarkába talált. Szűk negyedóra múlva egyenlítettek a „vörös ördögök”. Alejandro Garnacho szerezte meg a rövid kapuskirúgást, majd tette a labdát Marcus Rashford elé, a 26 éves angol támadó pedig kapásból, okosan a bal alsó sarokba lőtt.

A Manchester United nem mondott le a győzelemről sem, Garnacho távoli próbálkozását bravúrral tolta ki Matt Turner a 82. percben. A kapus védése után gyors ellentámadásba lendült a Forest a hézagos vendégvédelem ellen. Anthony Elanga jó ütemben ugratta ki Morgan Gibbs-White-ot, aki a tizenhatosról gyönyörű gólt ragasztott a kapu bal oldalába.

A tízperces ráadásban több lehetősége is volt még Erik ten Hag csapatának, az egyenlítés azonban nem jött össze neki. A Nottingham nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte az MU-t – legutóbb erre 1994-ben volt képes.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Nottingham–Manchester United 2–1
(N. Domínguez 64., Gibbs-White 82., ill. Rashford 78.)
KORÁBBAN
Luton–Chelsea 2–3 (Barkley 80., Adebayo 87., ill. Palmer 12., 70., Madueke 37.)
Aston Villa–Burnley 3–2 (Bailey 29., Diaby 42., Douglas Luiz 89. – 11-esből, ill. Amdouni 31., Foster 72.)
Kiállítva: Sander Berge (56., Burnley)
Crystal Palace–Brentford 3–1 (Olise 14., 58., Eze 39., ill. Lewis-Potter 2.)
Manchester City–Sheffield United 2–0 (Rodri 14., J. Álvarez 61.)
Wolverhampton–Everton 3–0 (Kilman 25., Cunha 53., Dawson 61.)