PL: 0–4-nél ébredt a Spurs, késő volt, kikapott Brightonban

K. Zs.K. Zs.
2023.12.28. 22:34
Joao Pedro (középen) két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a Brighton győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A Brighton hazai pályán 4–2-re verte a Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 19. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Az első félidő hőse Joao Pedro volt: a 11. percben öt londoni között szlalomozva adott gólpasszt Jack Hinshelwoodnak (1–0), majd a 23.-ban nagyon magabiztosan értékesítette azt a tizenegyest, amelyet a VAR-szoba jelzése nyomán ítélt meg a játékvezető Danny Welbeck lerántásáért (2–0).

A brazil támadó közel járt ahhoz, hogy rúgjon még egy gólt, a játékrész hajrájában kiugrott, látványosan alányúlt a labdának, de az átemelés nem jött be, Guglielmo Vicario nagy bravúrral védett. A ráadásban Richarlison kis híján szépített, lövése után a labda a kapufát érintve ment mellé.

Egy kis stat: az ifjú Jack Hinshelwood révén a 19. olyan brightoni bajnoki gól született meg ebben az évben, amelyiket tinédzser szerzett; ez hárommal több, mint amennyit a többi PL-csapat együttvéve szerzett. Opta

A londoniak a második félidőre sem tudták felszívni magukat, amit a hazaiak újabb gólokkal használtak ki: a szünetben becserélt Pervis Estupinán hatalmas gólt lőtt a 63. percben (3–0), majd a hajrára fordulva Joao Pedro belőtt még egy büntetőt (4–0).

A brightoniak zsebben érezték a három pontot, amire majdnem ráfizettek. Előbb a fiatal argentin, Alejo Véliz lőtt a kapujukba (acsereembernek ez volt első gólja a Premier League-ben, 4–1, majd fejelt egy gólt Ben Davies is (4–2).

Nagyot hajrázott a Spurs, Pierre-Emile Höjbjerg lőtt még egy kapufát is, de az első nyolcvan perc láttán csodaszámba menőnek ígérkező egyenlítés nem jött össze, a londoniak három győzelem után kikaptak, míg a Brighton három nyeretlen forduló után három ponthoz jutott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
Brighton–Tottenham 4–2
(Hinshelwood 11., Joao Pedro 23., 75. – mindkettőt 11-esből, Estupinán 63., ill. Véliz 81., B. Davies 85.)
Később
Arsenal–West Ham United 0–2
(Soucek 13., Mavropanosz 55.)

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI

Szerdán játszották
Brentford–Wolverhampton 1–4
(Wissa 15., ill. Lemina 13., Hvang Hi Csan 14., 28., Bellegarde 79.)
Chelsea
Crystal Palace 2–1 (Mudrik 13., Madueke 88. – 11-esből ill. Olise 45+1.)
Everton–Manchester City 1–3 (Harrison 29., ill. Foden 53., Álvarez 64. – 11-esből, Bernardo Silva 87.)

Kedden játszották
Manchester United–Aston Villa 3–2 (Garnacho 59., 71., Höjlund 82., ill. McGinn 22., Dendoncker 26.)
Newcastle–Nottingham 1–3
(Isak 23. – 11-esből, ill. Wood 45+1., 53., 60.)
Bournemouth–Fulham 3–0 (Kluivert 44., Solanke 61., Sinisterra 90+3.)
Sheffield United–Luton Town 2–3
(McBurnie 61., Ahmedhodzic 69., ill. Doughty 17., J. Robinson 77. – öngól, Ben Szliman 81. – öngól)

Burnley–Liverpool 0–2