Padlót fogott a Chelsea az első félidőben (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–1-re legyőzte odahaza a Chelsea-t a labdarúgó Premier League 34. fordulójában.

London,
Emirates Stadium, 60 144 néző. Vezette: Jones
Arsenal:
Ramsdale – White, Kiwior, Gabriel Magalhaes (Holding, 85.), Zincsenko (Tierney, 73.) – Ödegaard, Jorginho (Partey, 85.), G. Xhaka – Saka (Nelson, 73.), Gabriel Jesus, Trossard (Martinelli, 59.). Menedzser: Mikel Arteta
Chelsea: Kepa – Azpilicueta, W. Fofana (Chalobah, 86.), Th. Silva, Chilwell – Kanté, Enzo Fernández (C. Gallagher, 71.), Kovacic – Madueke (Zijes, 79.), Aubameyang (Havertz, a szünetben), Sterling (Mudrik, 71.). Menedzser: Frank Lampard
Gólszerző: Ödegaard (18., 31.), Gabriel Jesus (34.), ill. Madueke (64.)

A Premier League-ben őrségváltás történt a minap, miután a Manchester City legyőzte a Fulhamet – az Arsenal a szétesőben lévő vagy talán már szét is esett Chelsea legyőzésével visszavette az első helyet a manchesteriektől, ugyanakkor két mérkőzéssel többet játszott a riválisánál.

Az első félidőben most pedig lehengerlően: Granit Xhaka kihagyott egy hatalmas és egy kisebb helyzetet, de a bal szélről aztán két gólpassz adott Martin Ödegaardnak, majd még a szünet előtt betalált Gabriel Jesus is.

Belegondolni is rossz a Chelsea híveinek, hogy mi lett volna, ha nem jelentkezik több fontos mentéssel Thiago Silva, vagy nem véd háromszor is bravúrral Kepa – a fordulás után már kiengedett az Arsenal, Noni Madueke szépíteni tudott.

Hakim Zijes, Kai Havertz, az éppen az Arsenal orra elől elhappolt Mihajlo Mudrik beállása sem segített a Chelsea-n, amelyben hiába kezdett a volt arsenalos közönségkedvenc, Pierre-Emerick Aubameyang, labdába is alig ért (összesen kilencszer, de ebből négy középkezdés volt).

Magabiztosan nyert tehát az Arsenal, ám a vesztett pontokat és a City formáját figyelembe véve nagyon nagy meglepetés lenne, ha Mikel Arteta élre álló csapata nyerné a bajnokságot. 3–1

Korábban
AFC Bournemouth–Leeds United 4–1
(Lerma 20., 24., Solanke 63., Semeyo 90+1. ill. Bamford 32.)
Fulham–Manchester City 1–2 (Carlos Vinícius 15., ill. Haaland 3. – 11-esből, J. Álvarez 36. )
Manchester United–Aston Villa 1–0 (Bruno Fernandes 39.)
Newcastle United–Southampton 3–1
(Wilson 55., 81., Walcott 79. – öngól, ill. S. Armstrong 41.)
Brentford–Nottingham Forest 2–1 (Toney 82., Dasilva 90+4., ill. Danilo 45+1.)
Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers 6–0 (Undav 6., 66., Gross 13., 26., Welbeck 39., 48.)

Crystal Palace–West Ham United 4–3 (J. Ayew 15., Zaha 20., Schlupp 30., Eze 66. – 11-esből, ill. Soucek 9., Antonio 35., Agerd 72.)
Leicester City–Everton 2–2 (Söyüncü 22., Vardy 33., ill. Calvert-Lewin 15. – 11-esből, Iwobi 54.)

20. Southampton34662228–60–3224

Lampard elbukta az utóbbi 10 meccsét edzőként... A Chelsea sorozatban hatodszor kapott ki.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Conor Callagher odarúg fölösegesen hátulról White-nak, sárga lap.

90+5. perc Xhaka ballal a bal alsót veszi célba 22-ről, picit balról, vetődve eléri a labdát Kepa.

90+4. perc Mudrik bal oldali beadását Havertz ötről a kapus elé fejeli.

90+3. perc Havertz lő ballal kapura 9-ről, kissé balról, Zijes passza után, de jobbra vetődve véd Ramsdale.

Öt perc a ráadás.

86. perc Trevor Chalobah be, Fofana le, az utolsó mai csere. Védő helyett... védő.

Március 11. óta nyeretlen a Chelsea.

85. perc Rob Holding Gabrielt, Thomas Partey Jorginhót váltja.

82. perc Martinelli passzát kissé jobbról, hétről kapura rúgja ballal Ödegaard, Kepa balra vetődve védeni tud!

81. perc Rob Holding melegít, mert Gabrielt ismét ápolni kell. Sántikál.

80. perc Mateo Kovacic odarúg Jesusnak, sárga lap.

79. perc Hakim Zijes be, Madueke le. Szélső be, ék le.

78. perc Mudrik bal oldali szabadrúgását Silva 13-ról kapura fejeli, de közbevetődik Tierney, sarokrúgás. Az ukrán újabb beadása nem jó már.

75. perc Mudrik megindul a bal szélen, szereli őt az ötös sarkán Kiwior! Az ukránnak folyamatosan énekel a hazai közönség, hogy miért nem inkább hozzájuk igazolt.

73. perc Kieran Tierney be, Zincsenko le, Sakát meg Reiss Nelson váltja. Cserék posztokra.

71. perc Újabb cserék. Conor Gallagher és Mihajlo Mudrik be, Fernández és Sterling le.

66. perc A védő ápolást kér.

65. PERC ÉRETT, Kovacic emel remekül NONI MADUEKE elé, aki jobbal a kapu közepébe lő kissé jobbról, hét méterről, közben belerúgott a közbelép Gabrielbe is, sőt a védő bele is ért a labdába. 3–1!

63. perc Madueke megindul, szerelik őt az ötösön, majd a támadó jobb oldali beadása Kiwioré. Most csődöt mondott a hazai védelem, kétszer is rárúgták a labdát a társak Gabrielre.

61. perc Sterling kétszer is rosszul ad be balról, Madueke emelését nem éri el fejjel az ötösön Havertz.

59. perc Gabriel Martinelli be, Trossard le.

55. perc A Chilwellt becsapó Saka nem sokkal lő a bal alsó mellé a 16-os előteréből.

52. perc Jesus megindul a jobb szélen, Ödegaard a szélső passzát Xhaka elé teszi, aki a jobb alsóba lőne jobbal 14-ről, Kepa azonban hatalmas vetődéssel védeni tud. Trossard bal oldali kornerét Jesus jócskán a léc fölé teszi a levegőből, két méterről, kissé balról.

51. perc MICSODA MENTÉS! Trossard bal oldali szögletét Gabriel ötről kapura fejeli, Silva ment a gólvonalon, a térdével megállítja a labdát, majd elrúgja az a rárontó hazaiak elől!

49. perc Azpilicueta felrúgja a bal szélen Jesust, idegi alapon. Sárga lap nincs.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Kai Havertz váltotta Aubameyangot.

E párharc legjobb góllövői:
Didier Drogba 13
Bobby Tambling 10
Thierry Henry 10
Ray Kennedy 9
Ian Wright 8

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Mezőnyharc, nem túl izgalmas. Két perc a ráadás.

Négyen is tíz gól fölött az idényben az Arsenaltól, topligás idényrekord.

41. perc
Fofana ismét a földön, a jobb szeme fáj, nem lát rendesen. A VAR nem jelzett piros lapos esetet.

40. perc Sterling nekimegy Fofanának, ápolás. Volt egy balcsapott...

34. PERC ÚJABB HAZAI GÓL! De nem tudnak felszabadítani az ideges és kapkodó vendégek, White jobb oldali, jobblábas beadását GABRIEL JESUS okosan visszajátssza a bal szélről Xhakának, aki három méterről ballal kapura lő, Silva bevetődve blokkol, Fofana mellkasán is megpattan a labda, amely a brazil csatár elé pattan, aki két méterről, kissé balról jobbal a kapus lába között a jobb alsó sarokba lő. 3–0

34. perc Jesus indítása remek, Saka jobb oldali beadása már nem az.

Régen volt már ilyen gólerős középpályása az Arsenalnak

31. PERC KETTŐ NULLA, MARTIN ÖDEGAARD ismét betalál! Xhaka balról jövő passzát ballal a bal alsóba rúgja kapásból a 11-espontról. 2–0!

28. perc Semmit. Ödegaard ballal felad Kepának egy 23 méteres szabadrúgást.

27. perc A 16-os jobb sarka elől jobbal bead Trossard, a felugró Fofana kezén megpattan a labda. Elfordult a bekk, és nem húzta vissza a kezét. MIT MOND A VAR?

Auba: 5 labdaérintés ma, 2-szer közepet kezdett...

24. perc Most igen,
Kanté passzát elviszi Saka mellett Chilwell, ballal félmagasan a bal sarokba lőne az ötös bal sarkáról, de hatalmasat vetődve véd Ramsdale!

23. perc A gól óta aktívabb a Chelsea, de nincs helyzete, lövése, sőt igazán kreatív passza sem.

Ödegaard: 41 meccs az idényben, 13 góllal és 8 gólpasszal.

18. PERC VEZET AZ ARSENAL! Xhaka balról jövő, lapos beadása után ballal a léc alá lő középről, 15 méterről MARTIN ÖDEGAARD! A labdába beleér a vetődő Kepa, de csak a lécre tudja tolni azt, és a labda onnan az a hálóba pattan. 1–0!

16. perc Sterling szépen indul meg a bal oldalon White mellett, de aztán rossz a beadás, közbelép a visszafutó Gabriel.

10. perc Xhaka bal oldali beadását kirúgja Fofana, korner. Trossard a bal sarok elé emel, kicsit magasan Gabrielnek.

Mikel Arteta első vereségét az Arsenal menedzsereként a Chelsea ellen szenvedte el, első hazai mérkőzésén. Azóta hét találkozójából ötöt megnyert a Chelsea ellen, egy iksszel, és háromszor idegenben vezette diadalra az Arsenalt!

9. perc Jesus passzát kicsit hosszan veszi át a 16-oson Xhaka, több sem Kantének, odalép.

5. perc Gabriel odalép Fernándeznek, ápolás.

4. perc MEKKORA VÉDÉS! Egy kósza felívelést Azpilicueta tízről rosszul fejel haza, hatról ballal kapura lő Xhaka, Kepa azonban jobb lábbal védeni tud, klasszikus lábreflexszel, ahogyan a nagy Harald Schumacher mondaná.

3. perc Hatalmas iramban, hazai fölénnyel és letámadással.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben.

MI MA A TÉT? A Premier League-ben megtörtént az őrségváltás az élen, miután a Manchester City legyőzte a Fulhamet. Meglehet, a kedden pályára lépő Arsenal papíron még visszaszerezheti az első helyet, ha legyőzi a roppant gyenge formában lévő Chelsea-t, ám a vesztett pontok, valamint a City formája alapján már csak a csoda segíthet Mikel Arteta csapatán.

Ma először kezd a védő az Arsenalban

Egy kis örökmérleg: 210 mérkőzés, 82 arsenalos és 68 chelsea-s sikerrel, 295, ill. 275 rúgott góllal.