PL: Wilson-dupla, könnyedén nyert Liverpoolban a Newcastle

L. M.L. M.
2023.04.27. 22:46
Callum Wilson (9) a 12. és a 13. találatát szerezte a bajnokságban (Fotó: Getty Images)
Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33 fordulójának csütörtöki játéknapján a Newcastle United idegenben legyőzte az Evertont, míg a Bournemouth elvitte a három pontot a Southampton otthonából.

EVERTON–NEWCASTLE UNITED 1–4

Hiába a hazai dominancia a félidő első részében, egy lepattanó után a vendégek szerezték meg a vezetést. Joelinton lépett meg a bal oldalon, befelé cselezett, a lövése ugyan kijött Jordan Pickfordról, de a kipattanót Callum Wilson a kapuba pöckölte.

A játékrész hosszabbításában egyenlítettek a hazaiak Dominic Calvert-Lewin kilépése után, a játékvezető azonban az angol csatár gólját les miatt érvénytelenítette.

Joelinton a második játékrészben már sikeresen bevette az Everton kapuját, a brazil Joe Willock alapvonalról középre tett labdáját bólintotta Pickford hálójába.

A Newcastle itt azonban nem állt meg, Wilson megszerezte a második gólját is – de még mekkorát. Az angol Bruno Guimaraes passzát vette át a tizenhatos előtt, majd gyönyörűen a hosszú felsőbe tekert.

A 80. percben szépítettek a hazaiak, Dwight McNeil középre csavart szögletébe senki sem ért bele, így a labda érintetlenül a kapuba szállt.

Egy perccel később válaszoltak a „szarkák”, a második gólhoz hasonlóan itt is az alapvonalról került a kapu elé a labda. Ezúttal Alexander Isak tette középre, Jacob Murphy jól érkezett a hosszún.

A 90. percben Fabian Schär távoli lövés után bevette még a hazaiak kapuját, de les miatt az ötödik vendégtalálat nem maradhatott az eredményjelzőn.

SOUTHAMPTON–BOURNEMOUTH 0–1

A gól nélküli első félidő után nem kellett sokat várni a találkozó első és egyetlen, érvényes góljára, Dominic Solanke szöktette a jobb oldalon Marcus Taverniert, aki a tizenhatoson belülre érve befelé cselezett, majd a védők sűrűjében is megtalálta a hosszú sarkot.

A hajrában a hazaiak egyenlíteni tudtak Che Adams révén, a skót csatár gólját azonban a bíró érvénytelenítette les miatt. Győzelmével a vendégek nagy lépést tettek a bennmaradás felé, míg a „szentek” nagyon nehéz helyzetből várhatják az utolsó öt fordulót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Everton–Newcastle United 1–4
(McNeil 80., ill. C. Wilson 28., 75., Joelinton 72., J. Murphy 81.)
Southampton–Bournemouth 0–1 (M. Tavernier 50.)

KÉSŐBB
Tottenham–Manchester United (Tv:Spíler1)– élőben az NSO-n!

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI
KEDDEN

Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0(J. Andersen 3. – öngól, R. Neves 94. – 11-esből)
Aston Villa–Fulham 1–0(Mings 21.)
Leeds United–Leicester City 1–1(Sinisterra 20., ill. Vardy 80.)

SZERDÁN
Nottingham Forest–Brighton 3–1
(Gross 45+3. – öngól, Danilo 68., Gibbs-White 90+1. – 11-esből, ill. Buonanotte 37.)
Chelsea–Brentford 0–2(Azpilicueta 37. – öngól, Mbeumo 78.)
West Ham United–Liverpool 1–2(Paquetá 12., ill. Gakpo 18., Matip 67.)

Manchester City–Arsenal 4–1 (De Bruyne 7., 54., Stones 45+1., Haaland 90+5., ill. Holding 86.)

1. Arsenal 33 23 6 4 78–38 +40 75
2. Manchester City 31 23 4 4 82–29 +53 73
3. Newcastle 32 17 11 4 58–26 +32 62
4. Manchester United 30 18 5 7 46–37 +9 59
5. Aston Villa 33 16 6 11 46–41 +5 54
6. Liverpool 32 15 8 9 61–39 +22 53
7. Tottenham 32 16 5 11 58–51 +7 53
8. Brighton & Hove Albion 30 14 7 9 55–40 +15 49