PL: enyhítenének a járvánnyal összefüggő megszorításokon

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
Vágólapra másolva!
2021.10.28. 15:04
null
Az enyhítéshez az kell, hogy a játékosok 85 százaléka megkapja mindkét oltást (Fotó: AFP)
Enyhítenek a koronavírus-járványhoz kötődő megszorításokon az angol labdarúgó Premier League-ben, amennyiben a két oltással rendelkező játékosok aránya eléri a 85 százalékot.

 

A PL vezetősége a múlt héten arról számolt be, hogy a futballisták 68 százaléka teljesen beoltott és 81 százaléka kapta meg az első dózist. A liga múlt csütörtökön, egy értekezleten tájékoztatta a klubok orvosait a tervéről, ugyanakkor jelezte: az új szabályozás függ attól, hogy emelkedik-e az esetszám a téli időszakban.

A vakcina felvétele régóta vita tárgya a profi labdarúgók körében, több válogatott játékos például nem is árulta el, hogy beoltották-e.

A PL legfrissebb adatai szerint a játékosok 19 százaléka nem kapott még egy oltást sem, ami megfelel a szigetországban a 19–39 éves korosztályra vonatkozó átoltottság arányával.

A Premier League-ben a múlt héten négy, az azt megelőzőn pedig hat pozitív esetre bukkantak az ellenőrzések során.

Legfrissebb hírek

A Chelsea bejelentette Gittens érkezését – hivatalos

Német labdarúgás
5 órája

Bejelentették, hol folytatja pályafutását Kyle Walker

Angol labdarúgás
8 órája

„Energikus, nagyon atletikus, remekül fog illeszkedni a Liverpoolba” – Kerkez Milost méltatta a bournemouthi újságíró

Légiósok
Tegnap, 17:57

„A mosolyodat, a játék iránti szeretetedet sosem feledjük” – Szoboszlai elbúcsúzott Diogo Jotától

Angol labdarúgás
2025.07.03. 16:34

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

Fontos változások a Liverpool stábjában, ez Pécsi Ármint is érinti

Angol labdarúgás
2025.07.02. 13:28

A Liverpool Szoboszlai Dominik szerződtetéséről posztolt

Angol labdarúgás
2025.07.02. 11:55

Kerkez Milos érzelmes üzenettel búcsúzott el a Bournemouthtól

Légiósok
2025.07.01. 16:33
Ezek is érdekelhetik