Tottenham: „Kész vicc” – Mourinho máris nekiment a ligának

MTI MTIMTI MTI
2020.09.18. 21:44
null
Nem tudok mosolyogni nélküled – írja a molinó Mourinho mögött... (Fotó: AFP)
Nevetségesnek tartja a Tottenham Hotspur sűrű programját José Mourinho vezetőedző, aki a Premier League és az Angol Labdarúgóliga (EFL) szakembereit is kritizálta, mondván, „kész vicc”, ahogyan összeállították az együttes programját.


A Spursnek az Európa-liga selejtezőjében három mérkőzést kell megnyernie ahhoz, hogy bejusson a csoportkörbe, miközben a bajnokságban és a Ligakupában is sorra rendezik számukra a találkozókat. Az észak-londoniak csütörtökön legyőzték Bulgáriában a Lokomotiv Plovdivot, vasárnap pedig a Southampton vendégei lesznek a Premier League második fordulójában. Jövő kedden aztán a Leyton Orienttel csapnak össze a Ligakupában, csütörtökön pedig már Észak-Macedóniában lépnek pályára a Shkendija otthonában El-selejtezős meccsen.

„Azok az emberek, akik ezeket a döntéseket hozták, elfelejtik, hogy mindez egyszerűen nem lehetséges
– mondta Mourinho, aki tavaly november óta dolgozik vezetőedzőként a Tottenhamnél. – Nagyon, nagyon szerencsések voltunk, hogy a Leyton az előző körben legyőzte a Plymouth-t, mert utóbbihoz utazni már sok lett volna nekünk.”

A portugál szakember hozzátette, „drámai" a helyzetük, de szeretne minél tovább jutni az El-ben a csapattal, ezért "küzdünk, amíg csak tudunk".

Mourinho azt is kritizálta, hogy a vasárnap sorra kerülő bajnoki meccsük kezdési időpontja 12 óra, így a játékosoknak kevesebb idejük van a regenerálódásra, miután péntek délelőtt érkeztek vissza Londonba.

„A mérkőzés lehetne délután ötkor, vagy hatkor, úgy kapnánk még egy kis időt, de nem, ebédidőben rendezik, ami újfent kiváló döntés” – jegyezte meg cinikusan az edző.

Legfrissebb hírek

Rodri Barcelonába, Tóth Rajmund Konyába érkezett meg – ez történt hétfőn a transzferpiacon

Minden más foci
6 órája

Franko Kovacevic és Madarász Ádám a Fradi El-keretében

Európa-liga
13 órája

A Trabzonspor edzője szerint sokkal jobb náluk a Ferencváros

Európa-liga
20 órája

Labdarúgásban két góllal debütált a korábbi klasszis teniszező

Spanyol labdarúgás
22 órája

Nem indult jól a Maresca-korszak: az Arsenal hármat vágott a Manchester Citynek az angol Szuperkupában

Angol labdarúgás
2026.08.16. 17:56

A Szuperkupadöntőn is ott volt a Ferencváros El-visszavágójának játékvezetője

Európa-liga
2026.08.16. 13:19

Meghálálta – Bodnár Zalán jegyzete

Európa-liga
2026.08.14. 23:36

José Mourinho második eljövetele elég lesz a Barca trónfosztásához?

Spanyol labdarúgás
2026.08.14. 18:29