PL: őrült, hétgólos meccsen nyert a Wolves a Leicester ellen

2019.01.19. 15:27
A Wolverhampton Wanderers 4–3-ra legyőzte a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában.

Az újonc már a 4. percben megszerezte a vezetést Diogo Jota révén, majd kilenc perc múlva egy szöglet után a felmerészkedő Ryan Bennett bólintott öt méterről a kapu bal sarkába (2–0).Diogo Jota révén, majd kilenc perc múlva egy szöglet után a felmerészkedő Ryan Bennett bólintott öt méterről a kapu bal sarkába (2–0).

Mind a két gólnálJoao Moutinho adta a gólpasszt, aki így 2012 áprilisa óta az első olyan Wolves-játékos, aki egy bajnokin legalább két asszisztot is ki tudott osztani.

Az első félidőben rengeteg lehetőség adódott a csapatok előtt, ám tóbb találat már nem született. A második játékrészben aztán szinte egyből szépített a Leicester: Demarai Graygyors kontra végén a védők között átszlalomozva nyolc méterről a jobb alsóba gurított (2–1).

Négy perc telt el, s jött az egyenlítés! A hazaiak szerencsétlenkedése után Harvey Barnes lőtt távolról – a labda elkerülte volna a kaput, ám az épp „útban lévő” védő, Conor Coady lábán megpattant – egyenesen be a Wolves kapujába.

A 64. percben ismét Jota villant, a portugált remekül ugratta ki Rúben Neves, Jota pedig ballal a kapu közepébe bombázott – noha Kasper Schmeichel lábbal még beleért a lövésbe, védeni viszont már nem tudott.

Amikor már mindenki úgy gondolta, nem lesz több meglepetés a találkozón, a hajrában jött Wes Morgan, aki egy beadás végén három hazai játékos közül fejelhetett – nem is hibázta el!

Hiába azonban a „rókák” egyenlítése, mert a hosszabbításban egy kontra végén Jota harmadszor is eredményes volt, ezzel a Wolverhampton 4–3-ra megnyerte ezt az őrült összecsapást.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 43
Wolverhampton Wanderers–Leicester City4–3(Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gross 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0
Arsenal–Chelsea 2–0 (Lacazette 14., Koscielny 39.)

1. Liverpool 23 19 3 1 54–13 +41 60
2. Manchester City 22 17 2 3 59–17 +42 53
3. Tottenham 22 16 6 46–22 +24 48
4. Chelsea 23 14 5 4 40–19 +21 47
5. Arsenal 23 13 5 5 48–32 +16 44
6. Manchester United 23 13 5 5 46–33 +13 44