Everton: Wayne Rooney élvezi a büntetésből kapott közmunkát

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.12.20. 16:48
Körülbelül a felénél tart a 100 órás fizetés nélküli közmunka letöltésében Wayne Rooney, aki tanulási nehézségekkel küzdő felnőtteknek segít a karácsonyi készülődésben egy kertészeti központban. A szeptemberben ittas vezetésen kapott csatárt pénzbüntetéssel is sújtották, s a jogosítványát is bevonták két évre.

Wayne Rooneynak még szeptember közepén kellett megjelennie a bíróságon, miután a hónap első napján hajnalban egy közúti ellenőrzés során alkoholos befolyásoltság gyanúja merült fel vele szemben, és elő is állították. A későbbi vizsgálatok kimutatták, hogy a megengedett határérték háromszorosa volt a vérében, amikor volán mögé ült.Wayne Rooneynak még szeptember közepén kellett megjelennie a bíróságon, miután a hónap első napján hajnalban egy közúti ellenőrzés során alkoholos befolyásoltság gyanúja merült fel vele szemben, és elő is állították. A későbbi vizsgálatok kimutatták, hogy a megengedett határérték háromszorosa volt a vérében, amikor volán mögé ült.

A büntetésként kirótt közmunka a jelek szerint jó hatással van az Everton 32 éves támadójára, aki elmondása szerint nagyon élvezi a centrumban töltött időt, és biztos benne, hogy többekkel is tartani fogja a kapcsolatot, miután letölti a büntetését.

„Nagy örömömet lelem benne, hogy segíthetek ezeknek az embereknek felkészülni a karácsonyra. Nagyon megnyugtat és pihentet, hogy a körükben lehetek, leginkább azért, mert egy szó sem esik a fociról, és ez igazán felüdítő" – idézte Rooney szavait a BBC.

„Bizton állítom, hogy a büntetés letöltése után is kapcsolatban maradok velük" – tette még hozzá az angol válogatottban összesen 119 alkalommal szereplő csatár.

Legfrissebb hírek

Húsz évre börtönbe kell vonulnia a kínai labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitányának

Minden más foci
15 órája

Nicolas Jackson megtörte a gólcsendjét, a Chelsea legyőzte az Evertont

Angol labdarúgás
2025.04.26. 15:32

A Dallas Mavericks edzője is beszállt az Everton tulajdonosi körébe

Angol labdarúgás
2025.04.24. 18:31

A hajrában jöttek a gólok, a Manchester City nyert az Everton otthonában

Angol labdarúgás
2025.04.19. 18:15

Az Everton 94. percben szerzett góllal múlta felül a BL-re hajtó Nottingham Forestet

Angol labdarúgás
2025.04.12. 18:01

„Tizenötször megnéztem. Ez nem lehet büntető” – Arteta kifakadt az Arsenal ellen befújt tizenegyes miatt

Angol labdarúgás
2025.04.06. 11:50

Az Arsenal csak döntetlent játszott Liverpoolban, tovább nőhet a hátránya

Angol labdarúgás
2025.04.05. 15:30

A játékvezetők szervezete szerint Tarkowskit ki kellett volna állítani a Pool–Evertonon

Angol labdarúgás
2025.04.03. 11:31
Ezek is érdekelhetik