PL: „Neymar után ő a második legjobb brazil, más szintet képvisel”

MTI MTIMTI MTI
2017.04.11. 17:42
A világbajnok Juninho Paulista szerint Neymar után jelenleg az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Liverpoolban játszó Philippe Coutinho a második legjobb brazil labdarúgó.

„Neymar után ő a második, más szintet képvisel, mint a többiek. Megérdemel mindent, amit eddig elért, mert keményen megdolgozott érte” – mondta a 2002-ben vb-győztes, 50-szeres válogatott Juninho azzal kapcsolatban, hogy Coutinho hétvégi, Stoke City (2–1) elleni góljával megelőzte őt az Angliában legtöbb gólt szerző brazil játékosok rangsorában.hétvégi, Stoke City (2–1) elleni góljával megelőzte őt az Angliában legtöbb gólt szerző brazil játékosok rangsorában.

„Remekül lát a pályán, jól veszi észre az üres területeket, ami a gyors angliai játékban nem egyszerű” – tette hozzá a korábbi labdarúgó, aki két részletben összesen négy szezonon át erősítette a Middlesbrough együttesét.

A 24 éves Coutinho 2013-ban szerződött az Internazionalétól a Liverpoolhoz, amelynek színeiben a hétvégi volt a 30. bajnoki találata.

Legfrissebb hírek

Tóth Alex: Mindennap készen állok a bevetésre

Légiósok
1 órája

Kétszer egyenlített a Bournemouth, az MU nem tudta megszakítani a „cseresznyések” veretlenségi sorozatát

Angol labdarúgás
9 órája

Lewis Hamilton sikerei is motiválták Tóth Alexet

Légiósok
2026.03.19. 09:55

Alisson visszatért a Liverpoolba, hosszabbított és a BL-re összpontosít

Angol labdarúgás
2026.03.17. 09:41

Kétgólos hátrányból mentett pontot a Wolverhampton, de ezzel nem sokra megy

Angol labdarúgás
2026.03.16. 23:04

Tizenegyből négy – Szoboszlai Dominik idénybeli kapura lőtt szabadrúgásai videón

Angol labdarúgás
2026.03.16. 17:08

A Premier League történetének legnagyobb pénzbüntetését kapta a Chelsea

Angol labdarúgás
2026.03.16. 15:50

Liverpooli lábnyomok: itt az ideje Arne Slot távozásának?

Légiósok
2026.03.16. 13:41
Ezek is érdekelhetik