PL: Kane-dupla és őrült végjáték után nyert a Tottenham

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.03.05. 16:24
null
Harry Kane továbbra is bombaformában (Fotó: AFP)
A Tottenham egészen elképesztő végjátékot követően 3–2-re legyőzte hazai pályán az Evertont a Premier League 27. fordulójában.

Legutóbbi hat bajnokiján mindössze egy vereséget szenvedett, így nem várhatta rossz pozícióból a találkozót az észak-londoni Tottenham – ráadásul a csapat támadója, Harry Kane remek formának örvend 2017-ben.

Hogy ezt bebizonyítsa, két újabb találatot szerzett az angol válogatott mindössze 23 éves játékosa: először egy 25 méteres bombával, majd egy labdaszerzést követő okos lövéssel kétgólos előnyre tett szert a Tottenham. Ezzel idei kilenc bajnoki mérkőzésén már tizedik és tizenegyedik gólját is megszerezte Kane, aki minden sorozatot tekintve 12 meccsen 14 gólnál jár 2017-ben.

Azonban a vendéknél is akadt egy gólvágó: Romelu Lukaku védője megingását kihasználva szépített, ezzel 61. Premier League-találatát jegyezhette karrierje során – az Everton játékosai között ez a legmagasabb szám.

Dele Alli hosszabbításban szerzett góljával úgy tűnt, végleg eldőlt a találkozó, azonban Enner Valencia egy perccel későbbi találata borzolta még egy kicsit a kedélyeket. Végül újabb gól nem született – 3–2-re nyert a Tottenham. Mauricio Pochettino tehát győzelemmel ünnepelhetett századik, edzőként megvívott PL-mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Everton 3–2 (Kane 20., 56., Alli 92. ill. Lukaku 81., E. Valencia 93.)

KÉSŐBB
17.00: Sunderland–Manchester City (Tv: Spíler Tv)

Legfrissebb hírek

Kane a pletykákról: Senki sem keresett engem

Német labdarúgás
23 órája

Az észak-londoni derbi triplázó hőse, aki máris a szurkolók szívébe lopta magát – bemutatjuk Eberechi Ezét

Angol labdarúgás
Tegnap, 16:00

Thierry Henry Wirtzről: Itt nem elég csak futni…

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:06

Örökzöld idézetek, legendás történetek – húsz éve halt meg George Best

Angol labdarúgás
Tegnap, 12:14

„Nem baj, ha egymásnak mennek” – Moyes beszélt az Everton botrányhőséről

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:21

Megpofozta a saját csapattársát az Everton játékosa, kiállították, de csapata így is megverte az MU-t

Angol labdarúgás
2025.11.24. 22:56

Kemény üzenetek a krízisbe kerülő Liverpoolnál

Angol labdarúgás
2025.11.24. 11:08

Arteta nehéz sorozatra figyelmeztetett; Thomas Frank bocsánatot kért

Angol labdarúgás
2025.11.24. 10:05
Ezek is érdekelhetik