PL: Pep dicséri a Klopp-féle liverpooli támadófutballt

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.12.31. 11:44
Elismerően beszélt a Jürgen Klopp menedzser által bevezetett liverpooli támadófutballról Josep Guardiola, a Manchester City mestere.

„Ő a legjobb tréner, ha olyan csapatot kell építeni, amelynél a gyors támadásvezetés a legfontosabb. Nagyon tetszik a Liverpool játéka, ahogy három-négy másodperc alatt támadásba lendülnek. Ez nagyon nehéz, és nem ismerek másik csapatot, amelyik ennyi emberrel rohamozna” – mondta a spanyol edző a két gárda délutáni, liverpooli rangadója előtt.

Guardiola kifejtette, pontosan tudja, miről van szó, amikor német kollégája „heavy metal futballról” beszél: „nagyon agresszív a stílusuk, ami nyilván tetszik a szurkolóknak”.

Jürgen Klopp tavaly érkezett Angliába a Borussia Dortmundtól, és a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyekről bajnokesélyes együttest faragott: a „vörösök” 18 forduló után másodikok a Premier League tabelláján, hat ponttal lemaradva az éllovas Chelsea mögött.

A City egy pont hátránnyal a harmadik helyen áll, a két csapat találkozója 18.30 órakor kezdődik.

Legfrissebb hírek

Hazai pályás vereségével nagy esélyt szalasztott el a Nottingham

Angol labdarúgás
3 órája

Újabb legenda szerint kell Kerkezzel erősíteniük Szoboszlaiéknak

Angol labdarúgás
2025.04.30. 18:22

A Liverpoolt és az Aston Villát is kifoszthatják nyáron a szaúdi klubok

Angol labdarúgás
2025.04.30. 17:20

Premier League: megúszta a hárommeccses eltiltást a brazil csatár

Angol labdarúgás
2025.04.30. 17:10

Megdolgoztatták Szoboszlai Dominiket, válaszul kihozta győztesnek Cristiano Ronaldót

Légiósok
2025.04.30. 12:40

Szoboszlai 68 perc játékkal is ott van a hét csapatában a PL-ben

Légiósok
2025.04.29. 18:19

Slot, „Dom” és a többiek – Bobory Balázs publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.04.29. 06:49

Szoboszlai Dominikból is a legjobbat hozta ki Arne Slot

Angol labdarúgás
2025.04.29. 06:49
Ezek is érdekelhetik