Arsenal: Alexis Sánchezt meg is ölhették volna! – Wenger

2015.12.05. 10:20
Arsene Wenger, a Premier League-ben szereplő Arsenal menedzsere csapata Sunderland elleni bajnoki mérkőzése előtt még az egy héttel ezelőtti, Norwich City otthonában történtekről beszélt a sajtó képviselőinek.

Az 1–1-es döntetlennel végződő találkozón fokozottan sérülésveszélyes szituációt úszott meg az „ágyúsok” sztárja, Alexis Sánchez. A chilei támadót Ryan Bennett az oldalvonalon kívül erősen meglökte, aki ezt követően a közeli operatőri állásban „landolt”. Alexis Sánchez. A chilei támadót Ryan Bennett az oldalvonalon kívül erősen meglökte, aki ezt követően a közeli operatőri állásban „landolt”.

Az eset nemcsak az agresszív mozdulat miatt vetett fel kérdéseket, hanem a pályák biztonsági előírásaival kapcsolatban is.

Arsene Wenger először beszélt az esetről.

„Először is szögezzük le, hogy mennyire veszélyes ott elhelyezni egy operatőri állást. Alexis Sánchez bele is halhatott volna ebbe a lökésbe” – mondta Wenger, aki Sir Alex Ferguson egy hasonló, 2012-es nyilatkozatát idézte fel kijelentésével.

„Bennett teljesen feleslegesen lökött rajta, ráadásul a kamera elhelyezése rettentően veszélyes volt” – tette hozzá Wenger. Játékosa látszólag ép bőrrel megúszta az esetet, de később sérülés miatt le kellett cserélni, és heteket kényszerül kihagyni.


Wenger szerint a lökésnek is van köze Sánchez sérüléséhez, miközben többen azért kritizálták a franciát, mert nem százszázalékos állapotban küldte pályára csapata egyik legjobbját.

Az Arsenal szombaton a Sunderlandet fogadja a Premier League 15. fordulójában.

Legfrissebb hírek

Hiába vezetett, a Newcastle az idényben másodszor is kikapott a Sunderlandtől

Angol labdarúgás
2 órája

Kerkez Milos: Ha nincs meg a három pont, nem sokat ér a gólom

Angol labdarúgás
3 órája

Veretlen maradna a Wembley-ben Mikel Arteta, de nehéz meccs vár csapatára

Angol labdarúgás
7 órája

„Reméljük, hogy megértik…” – Marco Rossinak is szólhatott Arne Slot üzenete

Angol labdarúgás
7 órája

Kerkez gólt szerzett, de a Liverpool kikapott a Brightontól

Angol labdarúgás
Tegnap, 15:45

Tóth Alex: Mindennap készen állok a bevetésre

Légiósok
Tegnap, 7:07

Kétszer egyenlített a Bournemouth, az MU nem tudta megszakítani a „cseresznyések” veretlenségi sorozatát

Angol labdarúgás
2026.03.20. 22:58

Lewis Hamilton sikerei is motiválták Tóth Alexet

Légiósok
2026.03.19. 09:55
Ezek is érdekelhetik