Wenger: Hajthatatlanok vagyunk Fabregas ügyében

Vágólapra másolva!
2010.07.28. 18:17
null
Fabregas már „felpróbálta” a Barcelona mezét (Fotó: Action Images)
Arsene Wenger, az Arsenal menedzsere klubja hivatalos honlapjának nyilatkozva kijelentette, hogy semmiképpen nem engedik el az együttes csapatkapitányát, Cesc Fabregast. A francia szakember szerint a nagy kluboknak együtt kell élniük ezekkel az átigazolási pletykákkal.

Arsene Wenger már többször elmondta, hogy nem akarja elengedni Cesc Fabregast, és az Arsenal menedzsere most ismét leszögezte, hogy – a pletykákkal ellentétben – nem gondolkodik csapatkapitánya eladásán.

MÁR A MEZSZÁMA IS MEGVAN?

A Mundo Deportivo értesülései szerint Cesc Fabregas és a Barcelona már a középpályás leendő mezszámát illetően is megegyezett. A hírek szerint Fabregas a 4-es számú mezt fogja megkapni, amit korábban a Barcelona jelenlegi vezetőedzője, Pep Guardiola is viselt játékosként.

 

A Barcelonánál korábban a mexikói védő, Rafael Márquez viselte ezt a mezt, ám ő nemrég a New York Red Bullshoz távozott, így jelenleg szabad a 4-es mez.

„Nagyon örülök, hogy Cesc a csapatomban játszik, és ezzel a klub többi alkalmazottja is így van. Nagyon fontos játékosunk, a csapatkapitányunk, és nagyon keményen dolgoztunk azért, hogy ennek az együttesnek jövője legyen. Ezért is vagyunk hajthatatlanok az elengedésének kérdésében" – mondta Wenger az Arsenal hivatalos honlapjának.

A francia szakember szerint a sajtóban megjelenő pletykák minden nagy klubot érintenek, és ehhez hozzá kell szokniuk.

„Ez csak zaj. Ebben a szakmában tudnunk kell kezelni ezeket a dolgokat. Amire nem tudunk hatással lenni, azzal nem foglalkozunk. Tanultunk ebből az esetből, szerintem a nagy kluboknak együtt kell élniük ezekkel a zajokkal úgy, hogy nem hagyják megzavarni magukat" – jelentette ki a mester.

Mint ismeretes, a spanyol válogatottal világbajnokságot nyert Fabregas ügye már hónapok óta téma a nemzetközi sajtóban, mivel az FC Barcelona már régóta szeretné megszerezni a játékost. A katalán klub labdarúgói is szívesen fogadnák Fabregast: a vb-cím ünneplése közben Gerard Piqué és Carles Puyol Barca-mezt húzott a futballistára.

Legfrissebb hírek

Összejött a német házidöntő a férfi kézi BL-ben, a Magdeburg drámai végjátékban ejtette ki a Barcát

Kézilabda
2025.06.14. 20:01

Az Arsenal ajánlatot tett a Sportingnak Gyökeresért – sajtóhír

Minden más foci
2025.06.14. 17:45

Labdarúgás: a Győri ETO nyerte az U17-es kupát

Utánpótlássport
2025.06.14. 12:38

Kocsis-kupa: huszonkét csapat a szombati döntőben

Magyar válogatott
2025.06.14. 09:45

A közösségi oldalakon a Real Madrid a legnépszerűbb futballklub

Minden más foci
2025.06.11. 11:28

A városi riválishoz tart a Chelsea spanyol kapusa – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.06.07. 17:20

Válogatott: jöhet a Rossi-éra 100. gólja és a 24. legyőzött ellenfél

Magyar válogatott
2025.06.06. 12:19

Lamine Yamal: Lehetetlen, hogy a Real Madridhoz igazoljak

Spanyol labdarúgás
2025.06.03. 09:57
Ezek is érdekelhetik