Priskin Tamás betalált, de így is csak egy pontot szerzett csapata

2009.04.07. 22:54
Szezonbeli tizenegyedik bajnoki góljával segítette egy ponthoz a Watfordot Priskin Tamás, a „lódarazsak” magyar légiósa. A 87 percet játszó válogatott csatár szép fejessel szerzett vezetést 1–1-nél csapatának a csőd szélén álló Southampton ellen, amelyben Lipták Zoltán 3 percet kapott. A „szentek” a 88. percben mentették 2–2-re a mérkőzést.
Nem volt könnyű dolga: Priskin Tamás (9) Chris Perryt igyekszik faképnél hagyni
Fotó: Action Images

Egy magyar a kezdőben, egy a kispadon: a bokasérüléssel bajlódó Priskin Tamás vállalta a játékot a Championship 32. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a Southampton ellen a Watfordban, míg a vendégeknél Lipták Zoltán kimaradt a kezdőből.

A meglehetősen pocsék helyzetben levő – a pontlevonás fenyegette klub a csőd szélén van, ráadásul utolsó előtti a tabellán – Southampton kezdte jobban a meccset, mivel a 13. percben megszerezte a vezetést a Vicarage Roadon.

A Watford a 12. percben Priskin révén még helyzetet hibázott el, egy perccel később már bánta: egy szöglet után a holland J. P. Saeijs fejelt Loach hálójába.

A „lódarazsak” támadássorozattal válaszoltak: előbb Priskin belőtt labdáját takarították el a védők, majd a 21. percben jött az egyenlítés: a lett Alexandrs Cauna talált be.

A második félidő elején Priskin hagyta faképnél Saeijst, de lövése elzúgott a kapufa mellett, majd Tommy Smith tévesztett centikkel célt. A Soton a 65. percben elhibázott egy óriási ziccert (Euell mehetett a kapusra egyedül, de hibázott), és egy perccel később bánhatta. Jobi McAnuff szögletét Cork tette tovább, az érkező Priskin pedig erőből a kapuba fejelt.

A 87. percben pályára léphetett Lipták is, így maradt állandó a magyarok száma – hiszen Priskint ugyanekkor lecserélte edzője. A meccs slusszpoénját Saeijs szolgáltatta, aki a 88. percben csodálatos, 25 méteres szabadrúgással egyenlített, ezzel pontot mentve a „szenteknek”.

A 33. fordulóból elmaradt meccseken a Sheffield United legyőzte a Barnsleyt, míg a Crystal Palace ikszelt a Coventryvel.

PRISKIN GÓLJAI A 2008–09-ES SZEZONBAN

Bajnoki 9. forduló (október 18.) S’ton–Watford 0–3 2 gól (10. perc, 41.)
Ligakupa negyeddöntő (december 3.) Watford–Tottenham 1–2 1 (13.)
Bajnoki 21. forduló (december 6.) Birmingham–Watford 3–2 1 (7.)
Bajnoki 22. forduló (december 10.) Watford–Norwich 2–1 1 (16.)
Bajnoki 29. forduló (január 27.) Watford–Burnley 3–0 2 (78., 90.)
FA-kupa nyolcaddöntő (február 14.) Watford–Chelsea 1–3 1 (69.)
Bajnoki 33. forduló (február 17.) Watford–Swansea 2–0 1 (23.)
Bajnoki 34. forduló (február 21.) Blackpool–Watford 0–2 1 (85.)
Bajnoki 37. forduló (március 7.) Charlton–Watford 2–3 1 (83.)
Bajnoki 38. forduló (március 10.) Watford–Nottingham 2–1 1 (43.)
Bajnoki 32. forduló (április 7., elhalasztott meccs) Watford–Southampton 2–2 1 (66.)