Ronaldo a legnagyobb esélyes az Év labdarúgója címre Angliában

Vágólapra másolva!
2008.04.11. 15:19
Cristiano Ronaldo a legnagyobb esélyese az Év játékosa szavazásnak, melyet az angol Profi Labdarúgók Szövetsége (PFA) ír ki minden évben a szigetországban. A PFA megválasztja az év fiatal labdarúgóját is, mely versenyben ugyancsak a portugál klasszis a favorit.
Cristiano Ronaldónak (középen) az utóbbi időben kijutott az egyéni elismerésekből
Fotó: Imago (archív)
Cristiano Ronaldónak (középen) az utóbbi időben kijutott az egyéni elismerésekből
Cristiano Ronaldónak (középen) az utóbbi időben kijutott az egyéni elismerésekből
Fotó: Imago (archív)
Cristiano Ronaldónak (középen) az utóbbi időben kijutott az egyéni elismerésekből

A 23 éves Ronaldónak tavaly már sikerült a duplázás, hiszen mindkét címet bezsebelte. Idei teljesítményét látva nem lenne meglepetés, ha ez újra megtörténne. A Manchester United ásza eddig 37 gólt szerzett a 2007-2008-as szezonban és főszerepet játszik csapata menetelésében.

A sokszor megállíthatatlan középpályás annak ellenére a szavazás egyértelmű favoritja, hogy „vetélytársai” szintén fantasztikus játékosok. A további jelöltek között található az Arsenal fiatal párosa, Cesc Fabregas és Emmanuel Adebayor, valamint két liverpooli sztár, Steven Gerrard és Fernando Torres. A hatodik aspiráns a Portsmouth angol kapusa, David James.

Ronaldo, Fabregas és Torres a fiatalok versenyében is a nevezettek között található. Hozzájuk az Aston Villa duója, Gabriel Agbonlahor és Ashley Young csatlakozik, valamint a Manchester City angol válogatott hátvédje, Micah Richards.

A díjak azért jelentenek különleges elismerést, mert a Premier League játékosainak szavazatai alapján lehet azokat elnyerni.

Cristiano Ronaldót sokan az év végi FIFA Év játékosa szavazáson is az első helyre várják.
Legfrissebb hírek

Bajnokok Ligája: Mbappé Puskásék nyomában

Bajnokok Ligája
2025.11.27. 13:10

Cristiano Ronaldo megúszta, nem marad le vb-meccsről az írek ellen kapott piros lapja miatt

Foci vb 2026
2025.11.25. 17:58

Hatalmas gólt ollózott Cristiano Ronaldo – videó

Minden más foci
2025.11.23. 20:52

Cristiano Ronaldo a Fehér Házban járt, Trump a fiának is bemutatta

Minden más foci
2025.11.20. 08:18

IFFHS: Cristiano Ronaldo 13. piros lapja volt a csütörtöki

Foci vb 2026
2025.11.15. 15:40

„Az ír játékosok nyilvánvalóan provokálnak” – harmadszor kapott piros lapot az ellenfél

Foci vb 2026
2025.11.14. 13:51

Az írek kapitánya befolyásolta a játékvezetőt? Ronaldo szerint igen

Foci vb 2026
2025.11.14. 09:53

Cristiano Ronaldót könyöklés miatt kiállították az írek ellen – videó

Foci vb 2026
2025.11.13. 22:31
Ezek is érdekelhetik