Itt van Amerika
nemzetisport.hu
2014.09.13 08:38 Frissítve: 2015.03.26 12:07

WNBA: Diana Taurasi és csapata ismét felért a csúcsra

A Phoenix Mercury nyerte meg az észak-amerikai profi női kosárlabda-bajnokság (WNBA) 2014-es bajnoki címét, miután a finálé harmadik mérkőzésén is legyőzte a Chicago Sky-t.

Taurasi (balra) ismét csúcsformában: bajnoki címhez segítette a Phoenixet (Fotó: Action Images)

Az alapszakasz legjobbja (29–5-ös mérleg) a két hazai meccs sima győzelme után Chicagóban nagyobb ellenállással nézett szembe, ám a jobb utolsó negyed következtében a harmadik felvonáson is felülmúlta 87–82-re a rájátszásba csak némi szerencsével bejutó (15–19), ám ott remeklő Sky-t.

A finálé MVP-jének Diana Taurasit választották, aki az utolsó meccsén is kitett magáért: a 2010 előtt épp a chicagóiakat erősítő Candice Dupree-hez hasonlóan 24 ponttal volt csapata legeredményesebb játékosa.

Taurasi és a Phoenix harmadszor hódította el a WNBA bajnoki címét. A Chicago 2013 után második alkalommal jutott be a playoffba, és története legnagyobb sikerét érte el.

2022.12.03 09:43:25

Amerikai sportok nemzetisport.hu

Megégett a Suns a Houston ellen.

NBA
2022.11.30 08:44:20

A Los Angeles Clippers szenzációs utolsó negyeddel fordított Portlandben.

2022.11.20 09:33:08

Megnyerte a kiemelt rangadót a nyugati listavezető, a Minnesota pedig kihasználta a Sixers gondjait.

2022.11.19 10:28:14

Már sorozatban kilenc győzelemnél tart a Boston, megtörte vereségszériáját a Cavs.