WNBA: Diana Taurasi és csapata ismét felért a csúcsra

2014.09.13. 08:38
Taurasi (balra) ismét csúcsformában: bajnoki címhez segítette a Phoenixet (Fotó: Action Images)
A Phoenix Mercury nyerte meg az észak-amerikai profi női kosárlabda-bajnokság (WNBA) 2014-es bajnoki címét, miután a finálé harmadik mérkőzésén is legyőzte a Chicago Sky-t.

Az alapszakasz legjobbja (29–5-ös mérleg) a két hazai meccs sima győzelme után Chicagóban nagyobb ellenállással nézett szembe, ám a jobb utolsó negyed következtében a harmadik felvonáson is felülmúlta 87–82-re a rájátszásba csak némi szerencsével bejutó (15–19), ám ott remeklő Sky-t.

A finálé MVP-jének Diana Taurasit választották, aki az utolsó meccsén is kitett magáért: a 2010 előtt épp a chicagóiakat erősítő Candice Dupree-hez hasonlóan 24 ponttal volt csapata legeredményesebb játékosa.

Taurasi és a Phoenix harmadszor hódította el a WNBA bajnoki címét. A Chicago 2013 után második alkalommal jutott be a playoffba, és története legnagyobb sikerét érte el.