Itt van Amerika
nemzetisport.hu
2014.11.11 06:58 Frissítve: 2014.12.10 01:01

NHL: a Boston újabb sikerét Jágr sem tudta megakadályozni

Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján két mérkőzést rendeztek: a sorozatban ötödik győzelmét arató Boston Bruins saját közönsége előtt 4–2-re megverte a New Jersey Devilst – melynek első gólját Jaromír Jágr szerezte –, míg a Carolina Hurricanes három góllal bizonyult jobbnak a Calgary Flamesnél.

Jágr újabb góllal öregbítette hírnevét, de Bergeronék örülhettek (Fotó: Reuters)

Egymást követő ötödik mérkőzésén diadalmaskodott a Boston Bruins, amely a gólt és két asszisztot jegyző Patrice Bergeron vezérletével kétgólos győzelmet aratott a New Jersey Devils fölött. A mérkőzés legemlékezetesebb megmozdulásai azonban nem a meccs legjobbjához fűződnek.

Az Ördögök második gólját Jaromír Jágr szerezte, aki 708. alkalommal volt eredményes az NHL-ben, ezzel utolérte az örökranglista hatodik helyén álló Mike Gartnert. Az ötödik helyezett Phil Esposito kilenc találattal előzi meg a cseh klasszist.

A Devils egyenlítő gólja (2–2) után a bostoni Seith Griffiths vétette észre magát egy pazar találattal – a lába között húzta a kapuba a korongot a második harmad hajrájában, 3–2-re alakítva ezzel a találkozó állását. A végeredményt bő egy perccel később Reilly Smith állította be.

A játéknap másik mérkőzésén a gólig és két gólpasszig jutó Justin Faulk vezette Carolina Hurricanes hátrányból verte meg 4–1-re a Calgary Flamest.

Amerikai sportok nemzetisport.hu

A Clippers feladta a Cavs ellen, Janisz Adetokunbo 50 ponttal vette ki a részét a Bucks sikeréből.

2023.01.29 23:37:21

Patrick Mahomes karrierje során először nyert a Joe Burrow vezette Cincinnati Bengals ellen.

2023.01.29 20:16:11

Az alapszakasz során és ezen a meccsen is két 49ers QB sérült meg, az Eagles pedig kihasználta ezt, s könnyedén nyert.

2023.01.29 09:13:12

Hiába szerzett 41 pontot a Lakers sztárja, a Boston Celtics hazai pályán legyőzte a kaliforniaiakat.