NFL: vihar után drámai végjáték – megint kivédekezte az Eagles!

2018.09.07. 06:28
Nick Folesék győzelmével indult az NFL új idénye (Fotó: Twitter)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2018-as idényének első mérkőzésén a címvédő Philadelphia Eagles hazai pályán 18–12-re legyőzte a tavalyi döntős Atlanta Falconst.

Nem indult zökkenőmentesen az idénynyitó, hiszen az óriási vihar miatt csaknem egy órát csúszott a kezdés időpontja. Ez mintha kicsit a csapatokat is megzavarta volna, hiszen az első félidőben 16 (!) szabálytalanságot hoztak össze a felek.

A meccset amúgy a tavalyi döntős Falcons kezdte jobban, de ahogyan a két csapat januári főcsoport-elődöntőjében (15–10), ezúttal is megállította az Eagles védelme Matt Ryanéket negyedik kísérletre a célterület előtt. Sokra nem ment a lehetőséggel a Philadelphia, a visszaszerzett labda után pedig megint szépen haladt a vendégcsapat – viszont ezúttal is megrekedt a gólvonal előtt, most pedig már mezőnygólt rúgott a Falcons (0–3).

A Sasok támadósora finoman szólva is döcögősen haladt, gyakorlatilag egy darab értékelhető drive-ot tudott vezetni az első félidőben – 68 támadó yard jött össze, a túloldalon az elkapó Julio Jonesnak a 11 yardos futásával együtt egyedül 89... –, azután speciel egyenlített Jake Elliott, de Matt Bryant újabb, ezúttal távoli rúgása után így is a Sólymok mehettek előnnyel a nagyszünetre (3–6).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2018-as idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Falconsnál a harmadik negyedben folyamatosan estek ki a védők (Keanu Neal, Takkarist McKinley, Desmond Trufant és Deion Jones is lent maradt a földön rövidebb-hosszabb időre), a Super Bowlban TD-elkapást is bemutató Nick Foles pedig újra jelentkezett egy elkapással, nem egészen öt perccel a játékrész vége előtt pedig Jay Ajayi megszerezte a bajnokság első touchdownját (10–6).

A negyed zárásaként még Tre Sullivan követett el óriási hibát – a punt után feleslegesen ment a labda közelébe, hozzáért, így a Falcons visszaszerezte a labdát, majd Derek Barnett szabálytalansága után a vörös zóna határán volt, de a biztos mezőnygóltávolságban Ryan passzát Rasul Douglas elcsípte. Hogy legyen még fordulat, nem sokkal később Foles felpattanó labdáját a visszatérő Deion Jones kaparintotta meg, két játékkal később pedig már a vendégeknél volt az előny, Tevin Coleman futott a célterületre. Az extra pont kimaradt, 10–12-re módosult az állás.

Bő két perccel a vége előtt futói vezérletével újabb pontszerzést mutatott be a házigazda, újra Ajayi futott be, majd a kétpontos kísérletet is megcsinálta (18–12). A káprázatosan játszó Julio Jones (Matt Ryan 251 passzolt yardjából 169-et ő kapott el) vezérletével végül az ellenfél ötöséig jutott a Falcons, de az utolsó másodpercben Jones már csak a pályán kívülre érve tudta elkapni a labdát, tehát ahogyan januárban, az Eagles ezúttal is kivédekezte az utolsó játékot, és nyert a Falcons ellen (18–12)!