D. Á. 2021.09.17 07:58 Frissítve: 2021.09.17 08:50

NFL: utolsó másodperces mezőnygóllal nyert a Washington a Giants ellen

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 2. fordulójában a Washington Football Team 30–29-re legyőzte a New York Giants együttesét.

A Washingtonnak megvan az idei első győzelme (Fotó: Getty Images)

Brady a Cowboys kriptonitja; Stafford berúgta az ajtót LA-ben

A New York Giants jól kezdte a mérkőzést, hiszen az első hazai támadósorozatot azonnal megállította. A sérült Ryan Fitzpatrick helyére beugró Taylor Heinicke a meccs első játékában majdnem eladta a labdát, a harmadik kísérletnél pedig a földre vitte a Giants újonca, Azeez Ojulari. A punt után a vendégek remek támadást mutattak be, melynek a végén az irányító Daniel Jones futott be a célterületre, ezzel vezettek az Óriások. 0–7

Az első TD-re a második negyedben jött a hazaiak válasza: egy hétperces drive-ban, 13 játékból 90 yardot tettek meg a washingtoniak, Heinicke 11 yardos passzát Terry McLaurin kapta el hat pontért, amely után Dustin Hopkins az extra pontot is értékesítette. 7–7

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2021-es idényét?

Eredmények állása

A félidő előtt a New York-i csapat még szerzett egy mezőnygólt, viszont az utolsó pillanatokban J. D. McKissic két yardról beért az end zone-ba, így a szünet előtt 14–10-re fordított a Washington.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, előbb három, majd hét pontot tettek fel a táblára – Daniel Jones 33 yardos TD-passzt adott Darius Slaytonnak. 14–20

A hosszú Giants-touchdown után két-két field goalt láthatott a közönség, majd a Washington két játékból végigment a pályán, Ricky Seals-Jones 19 yardos elkapott hatpontosával már 27–26-ra vezetett a Football Team.

Ezt követően jött csak az igazi dráma, hiszen a Giants nem tudott pontokat szerezni, de Heinicke eladta a labdát, a „kékek” az ellenfél 25-öséről indulhattak. Négy játékból csupán három yardot haladtak, de a mezőnygól ismét sikeres volt. 27–29

Taylor Heinicke az interception után sem remegett meg, s mezőnygóltávba vezette csapatát. Hopkins 48 yardról próbálkozhatott a győzelemért, s mellé rúgta, ám Dexter Lawrence hamarabb indult a vendégeknél így öt yarddal előrébb ismét a rúgó jöhetett – másodjára már nem hibázott, 30–29-re nyert a Washington Football Team.